Heroes of Might & Magic III - HD Edition

Používateľská recenzia

PC
pridal Skully 11.9.2005 o 16:21 pod recenzie

8.3


V tejto recenzii by som vám veľmi rád priblížil skvelé datadisky, ktoré vyšli k tejto hre. Prechod z Heroes of Might & Magic 2 na trojku vyvolal veľký rozruch. Zachoval sa len pôvodný štýl hry a tvorcovia hry zmenili celý engine. Tí, ktorí hrali aspoň jeden diel Heroes, si určite všimli tieto zmeny: 8 typov mest (namiesto 4 resp. 6), možnosť výberu prvého hrdinu, volba štartovného bonusu, 16 typov hrdinov v každom meste (každý z nich ma nejakú špecialitu, nové druhotné schopnosti, nový systém mágie, podzemie v niektorých scenároch, nové objekty na mape, nové artefakty (tiež aj systém ich používania), viac budov v meste a vačšie bojisko, pričom hrdina môže uniesť až 7 oddielov jednotiek.

Na túto hru vznikali postupne nové datadisky. Najprv vyšiel Heroes of Might & Magic: Armageddons Blade, kde bola pridaná nová rasa, resp. nový hrad Conflux (Soutok). V tomto hrade sa nachádzali jednotky z dvojky (Sprite/Pixies,Firebird/Phoenix) a jednotky, ktoré boli v trojke ako neutrálne (Elementals). Samotný názov hovorí o "Meči skázy", čo je vlastne nový artefakt, ktorý umonžní zosielať v boji kúzlo Armageddon s odolnosťou proti tomuto kúzlu. Pridá hrdinovi +3 útok, +3 obranu, +3 silu kúziel a +6 znalostí. Vznikli neutrálne jednotky. S niektorými sme sa mohli stretnúť v dvojke (Peasant, Halfling, Rogue, Mummy, Troll, Nomad, Boar, Sharpshooter, Enchanter, Faerie Dragon, Rust Dragon, Crystal Dragon a Azure Dragon). Absolútnou novinkou bol editor kampaní. Pridali sa tu tiež nové scenáriá a objekty na nich. Nová je aj úžasná kampaň, v ktorej Lucifer Kreegan dostane myšlienku zmeniť svet v ohnivé peklo pomocou spomínaného meču skázy. Královná Catherine sa rozhodne porušiť krehký mier v Erathii a vyrazí proti Kreeganovi, aby ho porazila skôr ako získa tento vzácny a velľmi mocný artefakt. Uprostred tohot chaosu sa vynorí tajomný hrad živlov Conflux, ktorého zámery sú nejasné ale hrozivá sila zrejmá.

V poradí druhý bol datadisk The Shadow of Death. V tomto datadisku mocný lič Sandro (poznáme ho z dvojky), nájde dve mocné kombinácie artefaktov, ktoré mu umožnia ovládnuť Antagarich. Na druhej strane musia 4 hrdinovia, ktorých Sandro oklamal, spojiť staré artefakty v Andělskú aliance, a s týmto mečom poraziť neporaziteľné vojská nemrtvých. Keď už píšem o artefaktoch, ako ste si už všimli vznikla nová možnosť kombinovania artefaktov. Je ich presne 12, ktorých kombinácie vám nebudem presne popisovať. V tomto datadisku však nie sú podstatné zmeny ako boli v predošlom. Nových je 39 nových mapiek, na ktorých určite nájdete aj nové bojové terény a monolithy.

Keďže v druhom datadisku nebol hrad Conflux a niektoré vylepšenia z prvého, odporúčam vám zberaťeľskú edíciu Heroes III Complete, kde nájdete Restoration of Erathia, Armageddons Blade a The Shadow of Death spolu v jednom. Táto edícia vyšla kompletne v češtine.

Posledným datadiskom vyšiel od spolupráce Anglických a Ruských autorov Heroes 3,5: In the Wake of Gods. Tento datadisk funguje ako prídavok k SoD alebo Complete. Kto by to bol povedal, že vznikne datadisk na datadisk. Nájdete tu najvačšie zmeny zo všetkých, pretože výrobcovia upravili pôvodné skripty. Ako prvé by som spomenul novú surovinu, Mithrill, ktorá slúži na vylepšenie objektov na mape. Može napríklad na týžden vylepšiť baňu, ukázať výstup monolithu, postaviť pod hrad bojový terén, ktorý zvýši šťastie alebo zlepší kúzla v boji. Je tu 5 typov truhlíc so zlatom. Veľkým plus je pridanie nových objektov. Nových je asi toľko, čo bolo pôvodných. Vačšina pôvodných je upravená tiež pomocou ERM skriptov. Pre priblíženie, čo sú ERM skripty vám spomeniem, že vznikla možnosť rybáriť v studni, ktorá vám pridáva manu, alebo pri prehliadke obelisku na ňom nájdete magické zaklínadlo, ktoré vám umožní z neho čarovať kúzlo. Vačšina artefaktov je tiež vylepšená. Novinkou je kapitán, ktorý bojuje ako hrdina v Heroes IV, získava skúsenosti, druhotné schopnosti, môže čarovať a nosiť artefakty. To isté platí aj pre samotných bojovníkov. Pri vylepšení napríklad Familiara (Rarášek), sa môže pohybovať skokom cez 4 polia. Sú tu samozrejme artefakty, ktoré sme predtým nevideli. Samotná hra ma v hlavnom menu cca 5 strán nastavení. Existuje ôsmy level bojovníkov a pri niektorých jednotkách aj tretí apgrejd (napr. Zealot -> War Zealot, Gremlin -> Santa Gremlin). Ďalšie možnosti pribudli v meste, kde môžete predávať budovy, alebo si požičať úrok z banky, ak ste vlastníkmi tržišťa. Samotné mesto bez hradu sa dá počas hry zmeniť na iné. V tomto datadisku je málo nových mapiek, ale výhodou je WoGifovanie starých, kde sa premenia skripty. Všetky možnosti tu ani nemôžem spomenúť, v každom prípade stojí tento datadisk za pozornosť. Je voľne stiahnuteťný na stránke https://www.strategyplanet.com/homm/wog/download.shtml

napísal Skully 11.9.2005Páči sa mi!

8.3
HEROES OF MIGHT & MAGIC III - HD EDITION

PC

Vývoj: Ubisoft / DotEmu
Štýl: Stratégia / Ťahová
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
8.5
| Thronebreaker: The Witcher Tales
[pridal de Bielawa 5.3.2019 6]
| Epic vs. Steam vs. hry vs. hráči
[pridal mmiminoo 3.2.2019 69]
| Prečo je Epic Games Store skvelý pre herný priemysel
[pridal Herr Roman 29.1.2019 202]
9.0
| TV: The Punisher - 1.séria
[pridal Boss Marťas 15.1.2019 10]
8.5
| Drakensang: The Dark Eye
[pridal de Bielawa 6.1.2019 7]
9.0
| Return of the Obra Dinn
[pridal Lietadlo 18.12.2018 3]
| Gran Turismo Sport
[pridal nolimitboy 17.12.2018 7]
9.8
| BenQ EX3501R
[pridal Terzeus 2.11.2018 37]
6.0
| Shadow of the Tomb Raider - V tieni nudy
[pridal Raina Audron 22.10.2018 32]
| Bude sa Zaklínač natáčať na Slovensku?
[pridal Sidh 22.10.2018 24]
4.5
| Guts and Glory
[pridal smoulinka2018 12.10.2018 5]
1.0
| Super Street: The game
[pridal Giuseppe3 5.10.2018 3]
8.0
| TV: Luke Cage 2.séria
[pridal Boss Marťas 14.9.2018 2]
| Preview: ZNK: Poslední exekuce
[pridal smoulinka2018 5.9.2018 3]
8.5
| Rainbow Six: Siege
[pridal ENIMB 23.8.2018 20]
8.5
| Ghost of a Tale
[pridal de Bielawa 4.8.2018 2]
| Prichádza najlepšia Spider-Man hra?
[pridal Origins 19.6.2018 20]
8.2
| Veľmi krátka recenzia na Blackwood Crossing
[pridal Richie13359 18.6.2018 0]

SECTOR MAGAZÍN

pdf

SECTOR MAGAZÍN
#113


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Ako mozme hrt forzu 7 dvaja (2)
Zdavim. Viete mi poradit ako si nastavim na xbox o...
| Pc vs. konzola - dotazník (4)
Zdravím, mám na vás malú prosbičku. Ak vám dotazní...
| Uplay pomoc (3)
Dobrý deň komunita mám taký tpoblém s uplayom že v...
| Aké sú vaše dojmy z prvého die... (1)
Určite sa tu nachádza mnoho fanúšikov, ktorí verím...
| Monitor k ps4 - ps5 ? (6)
Ahoj čede , chcel by som poradiť aký monitor si k...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2019 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk