Feudal Wars, old-school real-time stratégia v štýle Age of Empires pre webový prehliadač |
Anglicko, Francúzsko a ich stredovekí susedia si to opäť rozdajú na izometrických bojových poliach.
Chris Scott a jeho malý tím majú jednoduchý cieľ - vytvoriť real-time stratégiu v štýle starých klasík tohto žánra, pričom Scott by medzi svoje najobľúbenejšie určite zaradil Age of Empires 2. Hra dostala meno Feudal Wars a keďže bude mať aj old-school grafiku s izometrickým pohľadom na bojisko a 2.5D objektmi, môže bežať aj vo webových prehliadačoch.
Za prostredie bol vybraný európsky stredovek a za základné hrateľné frakcie Anglicko, Francúzsko, Svätá tímska tíša, Rád nemeckých rytierov, Benátky a Aragónske kráľovstvo. S rozdelením na základné frakcie a ďalšie, dostupné až nejaký čas po vydaní, je prepojený obchodný model. Celá základná hra so základnými frakciami bude free a po vydaní začnú pribúdať prémiové frakcie, medzi ktorými sa môže objaviť Byzancia, Uhorsko, Poľsko a ďalšie európske krajiny plus neskôr aj exotickejšie frakcie ako Japonsko, Mongolská ríša alebo Čína.
Hrateľnosť bude orientovaná viac na makromanažment, budovanie kráľovstva a jeho ekonomiky a armády, než na mikromanažment a hoci má byť v príprave aj režim potýčky s frakciou ovládanou umelou inteligenciou, v centre pozornosti sú kompetitívne zápasy. Nechýba technologický strom, kde klasický postup z éry do éry zastupuje získavanie šľachtických titulov barón, earl a vojvoda využívajúce rovnaký princíp s technologickým stromom. Ďalším milým odkazom na staré RTSky sú unikátne jednotky. V prípade Angličanov sú to, samozrejme, strelci s dlhými lukmi, u Francúzov paladíni alias elitné ťažké jazdectvo.
Feudal Wars práve bojuje na Kickstarteri, pričom podporovateľom ponúka editor na vytváranie modov a mini-hru "Invasion" ukázanú vo videu, v ktorej je treba čeliť vlnám nepriateľov. Vydanie základnej hry s originálnym soundtrackom a jednoduchým dabingom bojovníkov je naplánované na december 2016.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- RECENZIA: 007 First Light 136
- CD Projekt RED oznamuje rozšírenie The Witcher 3: Wild Hunt - Songs of the Past 118
- Pokročilé AI modely začínajú podľa výskumu viac klamať a skrývať svoje stopy 52
- Trump Phone už zákazníci dostávajú, a dostali aj darček - databáza nakupujúcich bo 33
- The Odyssey má mať takmer tri hodiny, Nolan si vybral Zendayu ako Athénu cielene 146
- RECENZIA: Mouse: P.I. for Hire 15
- Epic práve odteasoval príchod Unreal Engine 6 a to na Rocket League hre 47
- Blu-ray mechaniky v PC už dokážu prečítať prakticky všetky konzolové disky 12
- PS Plus hry predstavené, zároveň začína Days of Play 2026 15
- Recenzie na 007 First Light vychádzajú 42 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS4 Xbox One Vývoj: Christopher Scott Štýl: Stratégia / Realtime Web: domovská stránka hry |
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |


















