PRIHLÁS

Týždenník - Steam Deck predstavený

Tento týždeň Valve ohlásilo svoj handheld, pridal sa Relic s ohlásením Company of Heroes 3.

pridal saver 18.7.2021 o 19:59 pod hry
Týždenník - Steam Deck predstavený

HRY > NOVINKY >

Tento týždeň Valve ohlásilo svoj handheld. Nazvalo ho zvláštne Steam Deck napriek tomu, že existuje niečo ako Stream Deck od Elgata. To rovno ohlásilo novú verziu. Ide o panel pre streamerov. 

Samotný handheld ponúkne decentný výkon so štvorjadrom a 1.6Tflop grafikou, pridáva 7 palcový 800p displej a ako gamepadové ovládanie, tak touchplochy. Celé je to širšie ako všetky ostatné konkurenčné handheldy, ale na druhej strane Valve pritlačilo na cenu a tá začína na 419 eurách.  Aj keď dali tam len Linuxový systém, ak budete chcieť plnú kompatibilitu so všetkými hrami, môžete si systém preinštalovať na Windows.

Pritom Steam Deck nie je jediným PC handheldom, ale prichádza ich viac ako s AMD, tak Intel procesormi. Všetky sú viac menej podobné s gamepadovým ovládaním a displejom o 5.5 po 8. Niektoré majú výkon vyšší ako Steam deck, niektoré lepší displej a všetky sú menšie, ale zároveň aj všetky drahšie.

Veľa noviniek sme tu mali aj ohľadom GTA série a Rockstaru. Kde sme videli leaknutú mapu GTA VI, ktorá síce nemusí byť reálna, ale zrejme finálna bude podobná. Rockstar oficiálne ohlásil a rovno spustil undergroundový update do GTA Online, kde sa výrazne rozšírilo automobilové podsvetie. Nakoniec to ešte Take Two zavŕšilo banovaním modov pre GTA hry, hlavne veľkých modov, ktoré pretvárali celé mestá. Zatiaľ nie je jasné, čo to znamená, keďže niektoré mody mali aj 10 rokov.

Z nových hier bolo ohlásené Company of Heroes 3, nová časť obľúbenej vojnovej stratégie umiestnenej do druhej svetovej vojny. Tentoraz bude hra zaberať bojiská Stredomoria a špeciálne Taliansko. Príde v roku 2022. K tomu ohlásenie ďalšej hry nás čaká už v pondelok a bude pod značkou Toma Clancyho.

Z ohlásených hier sa von dostali ďalšie detaily Battefieldu 2042, ktorý bude mať aj crossplay, ale nie krížom cez generácie, keďže oldgen verzia bude oproti nextgen a PC orezaná, bude mať menej hráčov a náležite tomu prispôsobené mapy. Popritom Forza Horizon 5 ukázala svoje zvuky a fanúšikovia už naznačili, čo všetko bude zaberať mapa, ako aj ktoré autá boli doteraz ukázané.

Z grafiky sme sa pozreli na aktuálny stav cien grafických kariet, ktoré pomaly, ale isto klesajú. Zároveň sme videli aj prvé dve hry, ktoré dostali DLSS a aj FSR, teda sa dali porovnať.

Z recenzií sme priniesli Star Wars Pinball VR, doplnili sme to recenziou na Switch verziu Legend of Zelda Skyward Sword HD a aj na Monster Hunter Stories 2 - Wings of Ruin, ktorý prišiel aj na PC. Bližšie sme sa pozreli na prichádzajúci King's Bounty 2 a Aluna: Sentinel of the Shards. Z hardvéru sme otestovali 8K TV od Samsungu, teraz už s miniled podsvietením.





Páči sa mi! (+2)






Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| nové pc - rady/tipy (56)
Ahojte komunita, už dlhšie plánujem poskladať n...
|Vaše obľúbené dovolenkové dest... (5)
Celkom by ma zaujímalo kde chodievajú sektoráci na...
|Hry dokážu vyvolať silné emóci... (16)
Podeľte sa o tituly, ktoré vás emocionálne zasiahl...
|Ps5-hackeri? (4)
To sa chcem spytat ohladne cod mw3 alebo cod6,hovo...
|Predam : (1)
Predam dve pletene čiapky ALIENWARE a dve podložky...
|Filmy filmy filmy film... (47647)
O filmoch. Hádam chápete....
|Screenshots (63833)
Vkladajte sem vaše zaujímavé screenshoty z hier. O...
|Čo ma dnes potešilo ... (43500)
Sem mozte pisat co vas dnes potesio , co ste prije...
|Sector hraje ... (126751)
:diskoška o HRACH, ktore prave hravate, ale aj o t...
|Playstation 5 (1924)
Playstation 5 fórum - Všetko týkajúc sa tejto plat...
|Svet, ukrajina, vojny ... (42743)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2025 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk