GTA VI má dostať realistickú fyziku vody |
Nebude to len dynamika malých vodných plôch, ale aj mora s prílivovom a odlivom.
Grand Theft Auto VI sa podľa nových únikov pripravuje prekonať doterajšie hranice technológií vo videohrách. Rockstar Games údajne investuje stovky miliónov dolárov do vývoja fyziky vody, ktorá má byť najdetailnejšia, akú hráči doteraz videli.
Rockstar mal zostaviť špecializovaný tím približne dvadsiatich inžinierov, ktorí sa venujú výhradne modelovaniu vody. Podľa zdrojov ide o projekt s rozpočtom medzi 200 až 300 miliónmi dolárov - teda sumu, ktorá sa blíži k celkovému nákladu na GTA V.
Zatiaľ čo väčšina hier rieši vodu skôr vizuálnymi efektmi, GTA VI má ísť oveľa ďalej a priniesť plnohodnotnú simuláciu založenú na reálnej fyzike.
Surfovanie, príliv a odliv aj hurikány
Nový systém má priniesť surfovanie ako hrateľnú aktivitu, pričom voda nebude iba dekoráciou, ale priamo ovplyvní hru. Objavia sa hurikány, povodne a po prvý raz v otvorenom svete aj dynamický príliv a odliv, ktoré zmenia herné prostredie podľa času a počasia. Hovorilo sa aj o záplavách.
Za všetkým stojí nový RAGE 9 engine, ktorý sa prvýkrát ukázal v traileroch GTA VI. Ten má umožniť simuláciu vody v reálnom čase s detailnými prechodmi a interakciami. Trailery už naznačili, že voda reaguje na pohyb objektov realistickejšie - od špliechania pri prelete vtákov až po zmeny hladiny pri búrkach.
Pre zaujímavosť GTA V stálo približne 265 miliónov dolárov. Podľa najnovších odhadov sa však celkový rozpočet GTA VI môže vyšplhať až na 2 miliardy dolárov, čo by z hry spravilo najdrahší projekt v histórii zábavného priemyslu.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Alza spustila Black Friday zľavy 128
- RECENZIA: Where Winds Meet 48
- Aký mobil pod vianočný stromček? Lacný, strednú triedu, alebo drahý? 24
- Valve naznačuje cenu pripravovaného Steam Machine 110
- Slovenský superpočítač PERUN dosiahol historický úspech v rebríčku TOP500 najvýkon 36
- Prvý Micro RGB TV od Samsungu je už vystavený v Bratislave. Stojí ako auto... 69
- Ubisoftu Assassin's Creed Shadows prekonal očakávania, Black Flag remake zrejme pr 27
- Nominácie na Steam hru roka sú spustené spolu s výpredajom na Čierny piatok 14
- Gothic Remake ukazuje vylepšené súboje 21
- Aké smart hodinky na Vianoce? 63 zobraziť viac článkov >
|
PC
PS5 Xbox Series X|S Vývoj: Rockstar / Rockstar Štýl: Akčná Adventúra
| ||
|
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
| |||













