World of Warcraft

PC
pridal Hanry 14.8.2006 o 11:05 pod

9.0


Začíname s World of Warcraft (neskôr už len WoW)
******************************************************************
*****************************************
Takže , asi najhlavnejšia otázka v celom WoW je class.Je to veľmi potrebná vec ktorá bude rozhodovať o celom priebehu vašej hry.Ja osobne som túto časť zanedbal a urobil som chybu.Velkú chybu.Teraz som preštudoval veľa webov a som na tom lepšie.Pred výberom by ste si mali premyslieť či chcete bojovníka , či chcete čarovat alebo chcete zabodovať v parte ako liečitel.Na tejto stránke si môžte pozorne prečítať o každom classe podrobnejšie , tu je len zbežné zhrnutie.
***
Ak ste sa rozhodli pre bojovníka na blízku vzdialenosť tak máte na výber

Warrior-Skvelý (najlepší) bojovník na boj zblízka.Môže nosiť všetky typy zbran aj brnení.Dokáže prijať najviac zranenia,má najväčší počet životov a práve pre tieto vlastnosti je vhodný ako tank-pozri slovník.Jeho nevíhoda je , že nemá žiadne uzdravovacie schopnosti a ani kúzla.(ale to by bolo asi prehnané)

Paladin-Podobne ako Warrior má skvelé schopnosti na boj zblízka.Od lvl. 40 môže nosiť aj najtažie brnenie (Plate).Od Warrioira sa líši tým , že nemôže používat tolko typov zbraní , ale narozdiel od neho môže oživovať seba aj ostatných hráčov.

Rogue-Môžeme ho považovať za najlepšieho damage dealera na boj zblízka.Avšak narozdiel od Paladina a Warriora môže nosiť len leather brnenie , ktoré ho v boji činí slabším.Ale má iné výhody.Má špeciálne schopnosti na otváranie debničiek a vďaka neviditelnosti sa môže dostať na miesta o ktorých môžu iní len snívať.

Ak ste sa rozhodli pre bojovníka na dialku máte na výber

Hunter-Najlepší , resp. jediný bojovník pre boj na diaľku.Ale vďaka schopnosti Tame Beasts si môže "privlastniť" zvieratko a zatial čo sa bude protivník paprať s pet-om vy môžte dávať damage na diaľku s lukom.Zo začiatku môže nosiť len leather a od lvl. 40 aj mail brnenie.Základ u Huntera je naučiť sa "používať" luk a držať sa od nepriateľa dalej.

Ak ste sa rozhodli pre kúzelníka tak máte na výber

Mage-Mág je určite najlepší damage dealer.S jeho spellmi dokáže robiť zázraky.Má veľké množstvo spellov ale v svojom inventári má aj plošné kúzla.Do partie je vítaný aj vďaka tomu ,že môže vyrábať healing potiony.Avšak proti bojovníkom ktorí majú stun alebo iné kúzlo ktoré "brzdí" spelly je mág dosť slabý.

Priest-Toto povolanie je určené skôr na healovanie.Má najväčšie množstvo liečebných schopností ale Priest zameraný na Shadow (v talentoch) je jedno z najlepších povolaní na PvP.Má jedno z najlepších (azda aj najlepšie) plošných kúziel -Shadow pain.Priesta by mali voliť kamarátske tipy ktoré rýchlo potrebujú zapadnúť.

Warlock- Tak toto povolanie je dosť diskutabilné.Warlock je skvelé sólo povolanie ,ale prijme ho aj partia warrioirov ktorí súrne potrebujú liečiace potiony.Ak niekto vie hrať za Warlocka má vyhrané.Mnohí vravia ,že je slabý ,ale nie je to pravda.Kamarát hral za Warlocka bol lvl 38 a bol na serveri jeden z NAJ bossov.Proste to zaňho vie.Je to len na vás :).


Máte na výber aj z dvoch "hybridných" povolaní (medzi meelee bojovníkmi a mágmi) - z každého rožku trošku máte na výber

Druid- Druid.Aké krásne povolanie.Druhá najsilnejšia liečiaca trieda a pri tom taký skvelý damage dealer.Má možnosť premeniť sa na Warriora (Bear Form) ,Rogueho (Cat form) ,a jeho Travel forma mu umožnuje rýchloo sa pohybovať po mape.Druid je proste dobrý na všetko -aj vďaka tomu ,že má velké množstvo spellov a buffov ktoré sa tiež nedajú zahambiť :)

Shaman- Shaman je v podstate Druid ,ibaže ešte o niečo viac.Od lvl. 40 môže nosiť mail brnenie ,už od začiatku môže nosiť štíty a má velké množstvo liečiacich kúziel.Jeho spelly sú taktiež uchvacujúce.Napr. jeho "shocky" patria k najlepším (azda aj najlepšie) kúzla bez castovania (cooldownu).Niektorí jedinci ktorí si ešte pamätajú z Warcraftu 3 kúzlo "Reťazový blesk" sa tiež potešia lebo sa objavilo aj vo WoW a práve u Shamana.To je o ňom zhruba asi tak všetko.

A pamätajte si :Každý class je niečim výnimočný a na druhej strane má aj svoje nevýhody.Niektorí sú skôr do partie ,iní zas PvP.Nedá sa povedať ,že by bol nejaký lepsší alebo horší.Blizzard ich proste spravil rovnocenné a žiadny váš kamarát ktorý tvrdí opak na tom nič nezmení.Opäť radím -vyberte si ,čo je vášmu srdcu bližšie.

******************************************************************
***************************************
Dalšia otázka je rasa.Rasu by ste mali vyberať jednoznačne až po vybraní povolania.Po výbere povolania ktoré je vášmu srdcu najbližšie ,by ste si mali na našom webe pozrieť štatistiky a rozhodnúť sa pre rasu.A ak vás to až tak nezaujíma tak si vyberte podľa vzhladu .

******************************************************************
***************************************
A nakoniec tu máme výber medzi hordou a alianciou.Horde or Aliance ?To je otázka.Takže tento výber nadvezuje na výber rasy.Ak však vaši priatelia chcú ísť "for the Horde" a vy ste chceli Alianciu ,mali by ste porozmýšlať a štatistiky trochu posunúť bokom.Avšak z každého classu sa nájde jeden "výčnelok" aj v Horde ,aj v Aliancii.Samozrejme s výnimkou Shamana a Paladina.
******************************************************************
***************************************
Ak ste si pozorne prečítali tento nie veľmi dlhý článok ,nechajte si to uležať v hlave a pustite sa do hrania.Prajem príjemnú zábavu.

+++ ešte bude jeden článok a to WoW samotný.Teda ,ako to vyzerá v hre :).

napísal Hanry 14.8.2006Páči sa mi!

9.0
WORLD OF WARCRAFT

Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
8.0
| Enemy Front: Aspoň na chvíľku partizánom
[pridal roman2910 1.6.2024 6]
7.0
| Homefront
[pridal roman2910 30.5.2024 10]
| Moderné walking simulátory - úvaha
[pridal PrecedaVlasť 24.5.2024 134]
| Top hry rokov 90-tych
[pridal PrecedaVlasť 30.4.2024 104]
6.0
4.0
| Skull and Bones - 1. sezóna
[pridal SVK-RUSKO-R 14.4.2024 0]
9.5
| Felvidek PC Recenzia
[pridal PaPoČa 9.4.2024 17]
6.0
| The Last Of Us Part II
[pridal PrecedaVlasť 3.3.2024 4]
6.0
| The Last Of Us Part 2 remastered
[pridal PrecedaVlasť 27.2.2024 90]
6.5
| Star Wars Jedi: Survivor
[pridal PaPoČa 22.1.2024 21]
| Tomb Raider I-III Remastered
[pridal T0M0 16.1.2024 18]
9.3
| Alan Wake 2
[pridal Tiqer 20.12.2023 21]
| Witcher 4
[pridal Joey N 10.12.2023 0]
8.5
| Marvels Spider-man 2
[pridal Filip Basketak 27.10.2023 21]
8.9
| Remnant 2
[pridal Umelec roku 19.8.2023 11]
8.3
| Final Fantasy XVI
[pridal Tiqer 2.8.2023 27]
2.0
| Modern Warfare 2022 - minirecenzia
[pridal PrecedaVlasť 23.7.2023 0]
9.0
| Modern Warfare 2019 - minirecenzia
[pridal PrecedaVlasť 23.7.2023 0]
8.6
| Assassins Creed Valhalla
[pridal Lukášcico 11.7.2023 2]

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Vyskladanie pc (19)
Čaute, chcem si vyskladať vlastné PC a bol by som ...
|Lenovo legion go vs asus rog a... (14)
Zdravim , zvazujem kupu handlandu rozhodujem sa me...
|Ps4 dualshock poradte ako opra... (4)
Ahojte, moj novy dualshock cca 3 mesiace standardn...
|Poraďte dobré sci-fi (13)
Zdar nevie niekto poradiť dobrú Sci-fi knižnú séri...
|Problém s asus fa507nv a huawe... (7)
Dobrý deň, Na stránku chodím už dlhšie, no bez ...
|Svet, ukrajina, vojny ... (22188)
Sem môžete dávať správy zo sveta, o Ukrajine a ďal...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2024 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk