Madagascar

PC
pridal peter5number 16.7.2005 o 17:28 pod používateľské recenzie

7.3


Máme tu opäť hru, ktorá poteší fanúšikov animovaných filmov. Námet z rovnomenného filmu sa nedá zaprieť a síce film som nevidel, viem si ho živo predstaviť. Ako? S obrovskou zábavou a šťastným koncom. Veď o tom sú všetky dnešné "moderné" rozprávky. Ak Vás láka slovíčko Madagascar a nechce sa Vám ísť do kina, zahrajte si hru. Na prvý pohľad a po chvíľke hrania zistíte, že je to vlastne "detská" hra, no v skutočnosti pobaví hocikoho. Takže presnejšie je to taká hopsačka s third person pohľadom a rôznymi bonusmi.

Filmový príbeh

Počas celej hry budete cítiť chuť po slobode a silnom priateľstve o ktoré budú bojovať štyria hlavní hrdinovia a ich malý pomocníci. Celý príbeh sa nenápadne točí okolo Martyho, zebry, ktorý je uväznení v ZOO a nepáči sa mu predvádzať sa pred ľuďmi. Tajne túži po slobode a návrate na rodný ostrov- Madagascar. Túto možnosť mu počas jednej noci poskytne tučniak, ktorý zohrá neskôr veľmi dôležitú úlohu pri preprave na ostrov. Spolu s Martym však pocestujú aj lev Alex, hrošica Gloria a žirafa Melma. S týmito zvieratami a ich začiatočnými schopnosťami sa oboznámite v prvej misii, tvoriacej veľmi príjemný a jednoduchý tutoriál. Celkovo je tu 11, väčšinou rozsiahlych misií. Začínate v ZOO, potom prebehnete po uliciach New Yourku aby ste vzápätí mohli cestovať na lodi...až sa omylom dostanete na vysnívaný ostrov a tam zistíte, že ste tam kde ste chceli byť, no je tu jeden háčik...t.j. že viac Vám už neprezradím . Musím pripustiť, že počas celej hry som sa veľmi dobre zabával a nebola ani jedna scéna, v ktorej by som sa neusmial. Humor je vždy dobrá vec a zopár slangových fráz z úst milých zvieratiek znie veľmi smiešne. Počas plnenia úloh a dopĺňania príbehu sa nachádzate v uzavretom koridore, z čoho vyplýva absolútna lineárnosť a stačí ísť rovno za nosom a dostanete sa na koniec. Čo iné sa však dá čakať od "filmu"? Avšak, nevyhnete sa niektorým minihrám, ktoré ako jediné v celej hre predstavujú "zákys" a tak si trošku zabrnkajú na Vaše nervy. S troškou šikovnosti a cviku to ale bude minimálny problém a k pokoreniu hry Vám už nestojí nič v ceste...tá cesta sa ale rýchlo skončí už po pár hodinách. Ja som hru prešiel za 5 a pol hodiny, čo je na dnešné časy zúfalo krátka hracia doba. Za 6 hodín to prejde zrejme hocikto a tak sa z príjemnej hry stáva jednorázová záležitosť. Nevidím vôbec žiadny dôvod na opätovné hranie, lebo celá hra je vlastne film a priznajte sa, chcelo by sa Vám pozerať jeden film dva krát po sebe? (a k tomu všetkému je tu len jedna obtiažnosť)

Príroda volá
Ako som spomínal našu milú štvoricu, každý má nejaké špeciálne schopnosti. Presnejšie, každý ich má tri. Aby ste sa naučili nový "trik", musíte nájsť tri fotky s podobizňou určitého zvieratka. Napríklad taká zebra môže kopať, čím si otvorí zamknuté brány a pod., plaziť sa alebo skákať do diaľky. Lev vie revať, čím vyplaší aj nepriateľov, skákať dvojité skoky a útočiť pazúrmi. Hrošica je trošku "pri sebe" a tak naplno využíva svoju váhu či už gúľaním, vyskakovaním alebo pohybmi bokov . No a posledný zo štvorice, žirafa Melma sa dokáže roztočiť ako vrtuľa alebo helikoptéra, čím dokáže "zametať" alebo "letieť", a neskôr sa naučí udierať hlavou do zeme. Počas hry sa budú neustále meniť zvieratá, ktoré budete ovládať a počas jednej misie si niekedy zahráte aj za všetky štyri. Vy však výber môžete ovplyvniť len v dvoch špeciálnych misiách, no nakoniec budete musieť urobiť úlohy s každým, takže je to jedno. Zase tá lineárnosť, zase ten film, ktorého scenár sa nedá zmeniť! Okrem týchto štyroch zvierat si zahráte jednu celú misiu za tučniaka, ktorý má prsty v úspešnom úteku zo ZOO a ktorý velí "elitnej jednotke" tučniakov. Tento tučniak dokáže rýchlo "utekať" a zneškodniť námorníkov svojimi plutvami. Okrem priateľských stretnutí sa vyskytnú aj menej priateľské, presnejšie sú to strážnici ZOO, policajti, námorníci ale aj zvieratá ako kraby, pavúky alebo šelmy. Ľudská inteligencia je však úplne primitívna, čo iné by sa dalo čakať od "detskej" hry? No a zvierací nepriatelia len tvrdo útočia a tak stačí použiť jeden útok, pod ktorým zahynú.

Ako?:
Ak ste ešte nezistili, hlavným cieľom tejto hry je dostať sa zo začiatku na koniec. Väčšinou sa jedná o skákacie pasáže, ktoré rozširujú spomínané minihry, rieky, zbieranie bonusov alebo in-game animácie. Každé z týchto spomínaných (kladných) zvierat dokáže vyskočiť. Ak sa Vám však nepodarí úplne dokonale skočiť na protiľahlú skalu, nie je všetkému koniec. Vaše zvieratko sa totiž zachytí na okraji a lá "posledné slová levieho kráľa Mufasu (visiacom na skale) svojmu synovi pred pádom medzi stádo". Teraz trošku bližšie opíšem minihry, na ktoré narazíte. Všetky sú ovplyvnené buď časom alebo počtom. Tie čo sú ovplyvnené časom, sa týkajú ochrany nejakých rastlín alebo dostavením sa na určité miesto v časovom intervale. Minihry ovplyvnené počtom závisia od eliminácie škodcov, ktorých treba zabiť určitý počet, príp. sa stane, že aj tento počet bude treba nahrať v stanovenom čase. V hre sú však aj iné minihry, sú síce nepovinné ale dobre sa pri nich zabavíte. Prvý typ "nepovinných" minihier závisí od nákupu v obchode, takže o tom neskôr, no a ten druhý typ sú hry, ktoré môžete hrať počas prvých troch misií na hracích automatoch. Tie však treba nájsť . No a aké sú to hry? Ak by som to mal porovnať k auto-hrách v San Andreas, tak hry v Madagascare sú na vyššej úrovni, nie len grafickej ale aj celkovo zábavnej. Nájdete tu tankovú a vesmírnu strieľačku, a hru v ktorej letíte na lietadle a ochraňujete vzducholoď. Táto tretia "letecká" hra mi však čosi pripomenula a tak som to radšej nehral . (pochopíš ak si prečítaš moju recenziu na GTASA)

Bonusy a ďalšie minihry
Ďalšia vec, ktorá obohacuje hru je zbieranie mincí a životov. Hodnota mincí v každej misii činí 100, a môžete nájsť strieborné mince v hodnote 1 alebo zlaté v hodnote 5. Za ne si môžete v Zoo shope nakúpiť rôzne okrasy pre zvieratá ako okuliare, korunu, klobúk, topánky a pod. Môžete si kúpiť aj čosi úžitočnejšie, t.j. životy alebo nové minihry. Tieto minihry sú tri- minigolf, pólo (podobné curlingu) a tanečná zábava (podobné tancovaniu v SA). Fyzika v nich ale nepracuje na plné obrátky, najlepšie si to všimnete pri minigolfe. V hre samotnej sa však nejako "extra" s fyzikou nestretnete. Druhé vec, čo môžete zbierať sú životy, ktorých je stále dosť a tak sa s nimi nemusím našťastie zaoberať . Musím ešte pochváliť perfektnú mapku, ktorá je prehľadná a pekná, nájdete na nej Zoo shop, všetky misie a aj minihry, ktoré sa dajú kúpiť. Takisto menu je veľmi prehľadné a jednoduché.

Audiovizuálny pohľad
Hra je veľmi pekne spracovaná, okolie hýri všetkými možnými farbami ale kvôli celkovému "statickému" dojmu sa mi viac páčili samotné zvieratká. Sú urobené naozaj presvedčivo a ich detailný tieň len potvrdzuje, že inak ako o štandartnom spracovaní nemôže byť reč. Prijateľné sú aj HW nároky, kde sa ako minimun udáva mašinka 800 MHz, 256 RAM a dajaká zaprášená grafická karta z doby kamennej s 32 MB pamäte. Hudba je takisto veľmi milá a svižná zároveň, no zvuky a dabing sú jedným slovom fantastické. Už len hlas, ktorý patrí tomu-onému zvieratku je srandovný a keď sa s ním spoja rôzne gagy, o zábavu máte postarané. Treba však vedieť po anglicky . Och, skoro som zabudol. Nasledujúcu vetu by ste si mali zapamätať, lebo pri hrách s third person pohľadom sa nevyskytuje moc často. Kamera mi v hre nerobila (takmer) ŽIADNE problémy, a to je skvelé.

Madagascar ako hra
Musím priznať, že je to veľmi príjemná hra, ale iba raz. Zabavíte sa, prejdete to, a už o to viac ani kurzor Vašej myšky na ploche nezakopne , takže...

napísal peter5number 16.7.2005Páči sa mi!

7.3
MADAGASCAR

Xbox

Vývoj: Activision / Toys For Bob
Štýl: Akcia
Dátum vydania: 5. 2005
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
5.0
| GODS: Lands Of Infinity
[pridal de Bielawa 3.10.2022 8]
10
| The Last Of Us part 1
[pridal PrecedaVlasť 8.9.2022 89]
8.5
| Cyberpunk 2077 (PS5, verzia hry 1.5)
[pridal LastPCgamer 14.5.2022 20]
| Amnesia: Rebirth
[pridal brano 442 16.3.2022 1]
9.5
| Mafia: Definitive Edition
[pridal Coach 8.3.2022 59]
| Microsoft Flight Simulator - Working Title CJ4
[pridal Gino_SVK 20.2.2022 0]
9.0
| Assassin's Creed: Valhalla
[pridal Odin9.9.9 17.2.2022 2]
8.0
6.5
| Mafia 3
[pridal Coach 12.2.2022 25]
| Broken Ranks
[pridal de Bielawa 10.2.2022 0]
9.0
| The Last Of Us Part II
[pridal Tiqer 14.1.2022 235]
6.0
| The Last Of Us Part 2
[pridal PištíkZĽubice 12.1.2022 687]
8.0
| Mafia 2: Definitive Edition
[pridal Coach 10.1.2022 14]
9.5
| Forza Horizon 5
[pridal Coach 11.12.2021 46]
9.5
| The Riftbreaker
[pridal DarkDRAGON 14.11.2021 6]
8.5
| Outer Wilds: Echoes of the Eye
[pridal Raina Audron 14.10.2021 14]
9.0
| Gates of Hell
[pridal Coach 27.9.2021 22]
9.5
| Demon's Souls (remake)
[pridal Matejí 21.9.2021 44]
9.0
| Horúcejší Hot Pursuit
[pridal Coach 17.9.2021 27]
2.5
| Call Of Duty Black Ops Cold War mini recenzia
[pridal Dr.Harabin 15.9.2021 94]

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Aký tablet vybrať do 600e (7)
Ahojte, co by ste poradili aky tablet, na sledovan...
|Nové pc - potrebujem radu. (14)
Počujte ľudia, ide o to, že som totálny amatér do ...
|Hdd pre ps5 - ktory? (6)
Prosím o radu. Aký hdd odporúčate. Rozmýšľam nad N...
|Kúpa nových slúchadiel k pc (3)
Čaute, mohol by mi niekto poradiť aké slúchadlá by...
|Herny notebook do 1k (12)
Zdravim riesime teraz herny notebook do 1k , u...
|Vojna na ukrajine (5073)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk