Recenzia piatej epizódy seriálu The Last of Us s názvom Endure and Survive

Ani sme sa nenazdali a už tu máme o pár dní skorej piaty diel, ktorý nesie názov Endure and Surive.

PC
pridal PrecedaVlasť 13.2.2023 o 21:11 pod používateľské recenzie

8.0


Ani sme sa nenazdali a už tu máme o pár dní skorej piaty diel, ktorý nesie názov Endure and Surive. Teda vydržať a prežiť. Je to aj taká skrytá referencia na časopisy, ktoré ste mohli zbierať v pôvodnej hre.

 Na úvod sa nám opäť predstavila mangalica, ktorá radšej ten kabát ani dole nedáva, však lebo v Pittsburgu je zima nie? Zobrala si radšej so sebou stoličku rozkladaciu na vyjednávanie so zajatcami, ktorá ju aj tak ledva udržala a zisťovala kde dopekla je Henry a Sam. Dúfam, že odpoveď na túto otázku, prečo po nich tak túži sa dozviem do konca epizódy. Nič proti herečke, ktorá hra túto rolu šéfky paramilitaristickej skupiny ktorá zvrhla FEDRU a celú karanténnu zónu Pittsburgu teraz ovláda, ale jednoducho tam nepasuje. Ani výzorom, ani hlasom, ani ničím. Pôsobí skôr komicky ako sa taká améba prelieva zo strany na stranu a tým sa presúva z miesta na miesto. Jej tenký ženský hlások vôbec nie je odstrašujúci a nepôsobí ani autoritatívne. Celé zle. Ale podme ďalej.

V prestrihu sa dozvieme, že zajatcov nečaká žiadny súd a trest, ale rovno ich všetkých postrielajú. Trošku nekompormisné ale vo svete, v ktorom sa The Last of Us odohráva je bohužial taký. Dvaja chupáči si užívajú radovánky až do smrti a niektorí ľudia skapú v masívnych množstvách na mieste. Taký krutý je svet The Last of Us. Ale späť ku deju piateho dielu. Už z konca predošlého dielu sme vedeli, že producent opäť zmenil kanón hry a urobil zo Sama hluchonemého chlapca. Nevadí, nie je to podstatná zmena, ale ako vidím ako sa dej odvíja v tomto diely, neočakávam ani útek pred paramilitaristickou skupinou ani návštevu podzemia pittsburgu, prípadne side misiu kde by sme možno uvideli tajomnú postavu Isha z hry.

Následne zistujeme, že henry uvidel Joela už počas toho ako Joel s Ellie havarovali s autom po konflikte so skupinkou tej paramilatiristickej skupiny a následný kontakt v apartmáne nebol až tak prekvapujúci pre henryho. Po celkom podarenej vtipnej interakcii vďaka Joelovi sa zoznamujú a zistujeme, že sú to len obyčajný kolaboranti a ktým ma Joel pochopiteľný odpor. A taktiež sa dozvedáme že sú už skoro na polke cesty v Kansas City a nie v Pittsburgu ako som sa mylne domnieval. Tým pádom absencia hunterov nahradená paramilitaristckou skupinou odboja je plauzibilná.

Predsa len nadvaznosť na lokalitu Pittsburg z hry je zakomponovaná do tohto dielu, akurát je lokalita v seriály úplne iná, čo dosť divné. Ale milé že nezabudli na Dannyho a Isha z hry, použili dokonca rovnakú omalovánku z hry. Táto časť ma potešila a asi prvý krát od začiatku seriálu. Pôsobilo to celé celkom hodnoverne aj rozhovor v podzemí aj dôvod prečo je vlastne hľadaný tak vehementne skupinkou, ktorá zvrhla fedru. Fakt, že sme sa nedozvedeli v podstate absolútne nič nové o Ishovi ma troška sklamalo.

Medzitým si Kathleen vyzliekla kabát a je to teda pekná puňka. Jeffrey Pierce je neskutočný sympaťák a má parádny hlas. Škoda, že casting ho neobsadil do dole brata Joela, teda Tommyho ale na takúto nepodstatnú pozíciu, nejakého pobočníka ochechuľe obéznej. Mimochodom aj Troy Baker, hlas Joela z hry hraje rolu, ktorá určite nebude po chuti nikomu. Hlavne keď zistíte, že je v podstate jedným z pobočníkov kanibalistickej skupiny hunterov Davida. Ale o tom potom.

Piaty diel prekvapivo pokračuje podľa scénára hry, aj keď je lokácia iná a odohráva sa to v noci a opäť s dosť podstatne pozmeneným scénárom, ktorý bol na jednu stranu nezmyselne napísaný no ku koncu to bolo aj celkom akčné, kde sa zase potvrdila moja hypotéza, že infikovaný boli v podzemí. Ako ale prežili celé tie roky nikto nevie asi sa navzájom cuckali a hryzkali. Ale srandu bokom, celá táto pasáž bola asi najlepšia za celý poondiaty seriál od odtrhnutia hlavy Tommyho Bloaterom, po rozsápanú puňku Kathleen, kde sme prvý krát videli infikované decko, ktorá dokáže skočiť 10 metrov z miest ako nejaký netopier krížený so žabou na steroidoch.

Celkovo veľmi podarený diel, konečne to má grády aké to malo mať už začiatku. Nechápem prečo je ten akcie v seriály tak málo, rozpočet na to do boha majú tak prečo je tej akcie v seriály len tak sporadicky málo...Je to takmer nepochopiteľné, lebo akčné scény sú vydarené, aj keď nie úplne na špičkovej úrovni ako by som očakával.

Nevadí, tento diel mal grády, zápletku aj vyvrcholenie a ešte k tomu sa scénarista držal ako tak originálnych herných kolají. Za mňa 8/10, podarený diel, KONEČNE


napísal PrecedaVlasť 13.2.2023Páči sa mi! (+2)

8.0
RECENZIA PIATEJ EPIZÓDY SERIÁLU THE LAST OF US S NÁZVOM ENDURE AND SURVIVE

Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
7.0
9.0
| Fish Fillets - Next Generation
[pridal de Bielawa 11.2.2023 9]
3.0
2.0
| Recenzia prvej epizódy The Last of Us seriálu
[pridal PrecedaVlasť 16.1.2023 67]
8.5
| God of War: Ragnarok
[pridal saimonkaca 15.11.2022 3]
8.5
| Recenzia: GPD WIN MAX 2020
[pridal Lawliet93 31.10.2022 19]
7.5
| A Plague Tale Requiem (PS5, verzia hry 1.002)
[pridal LastPCgamer 23.10.2022 25]
5.0
| GODS: Lands Of Infinity
[pridal de Bielawa 3.10.2022 8]
10
| The Last Of Us part 1
[pridal PrecedaVlasť 8.9.2022 89]
8.5
| Cyberpunk 2077 (PS5, verzia hry 1.5)
[pridal LastPCgamer 14.5.2022 20]
| Amnesia: Rebirth
[pridal brano 442 16.3.2022 1]
9.5
| Mafia: Definitive Edition
[pridal Coach 8.3.2022 62]
| Microsoft Flight Simulator - Working Title CJ4
[pridal Gino_SVK 20.2.2022 0]
9.0
| Assassin's Creed: Valhalla
[pridal Odin9.9.9 17.2.2022 2]
8.0

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Fhd/144-ideál (2023) (4)
Zdravim sektor, ľudia čo by ste povedali, že je v ...
|Dnb set cislo 2 zapracoval som... (0)
https://fb.watch/jriEhkMuLj/...
|Ai (12)
Chat GPT, Bing, Dall-E, Midjourney. AI generované...
|Moj dnb live set (5)
https://fb.watch/jns3jjUY6i/...
|Upgrade gpu (13)
Zdravim. Mam momentalne PC s nasledovnou konfigu...
|Vojna na ukrajine (8263)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2023 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk