PRIHLÁS

Crysis 3

Používateľská recenzia

Xbox360
pridal gabk0 13.8.2013 o 17:33 pod recenzie

8.0


Crytek znova prosí o pomoc Proroka. Tentokrát ho prosí naposledy a on to nemôže odmietnuť. Totižto v jeho rukách leží osud celého ľudstva. Jedine on môže zastaviť korporáciu Cell a zničiť mimozemskú civilizáciu Ceph. Ak zlyhá on tak zlyhá celé ľudstvo a nastane koniec sveta.

 

Už je to 6 rokov. Pred 6 rokmi vznikla táto skvelá herná značka menom Crysis. Tvorcovia Cryteku vtedy netušili aké veľdielo sa im podarí urobiť. Ako si získajú fanúšikov prostredníctvom Crysisu. Práve Crysis bola hra ktorej sa podarilo skombinovať obrovský nával akcie s veľkým a voľným prostredím. A mali ste ešte niečo. Niečo čo sa s vami ťahá až doteraz. Je to Nano oblek. Ten vám umožnil prístup v rôznych variantoch. Mohli ste využiť jeho silu a efektivitu (neviditeľnosť, sila, rýchlosť) a roztrieľať všetkých naokolo alebo ste hrali možnosťou Stealh. Bolo to len na vás. A toto nás vtiahlo do úžasnej trilógie. Potom prišiel Crysis 2 ktorý sa už neodohrával na ostrove. Ani v džungli. Bola to kamenná džungla menom New York. Prešli ste do mesta New York ktorý ovládla korporácia CELL. Korporácia CELL mala celé mesto pod kontrolou. Teda celé vlastne nie. Boli tu aj mimozemšťania a tí sa volali Ceph. Samozrejme CELL mal rozmiestnených vojakov po celom meste. Na mimozemšťanov ste narazili často no vojakov bolo viac.

 

Stali ste sa Prorokom a tak prichádza tretí a zároveň posledný diel – Crysis 3. Crysis 3 vás vtiahne znovu do mesta. Do mesta New York ktorý sa po 32 ročnej vojne zmenil na džunglu. A to doslova. New York už nie je iba samá budova a samí múr. New York je zarastený. Všade sú stromy, rieky, veľká tráva. Jednoducho už to nie je New York ako ho poznáme. Zmenil sa. A ako to, že tam rastie tráva a žijú stromy ? Korporácia CELL má v tom zase prsty. Nielenže ovládla celý New York ale využíva aj mimozemskú energiu na podporu tejto vegetácie a rastu prírody. Ale CELL nevie s čím sa zahráva. A preto ste tu vy. Ste Prorok a iba vy viete ako s týmto všetkým skoncovať. Je to vaša jediná a posledná úloha. Musíte zabezpečiť padnutie korporácie CELL a zničenie mimozemský síl. Musíte zachrániť svet. Je to vaša posledná nádej. Samozrejme v New Yorku sa nenachádzajú len vojaci. Sú tu aj mimozemšťania Ceph. Teda tí ktorý dokázali prežiť váš bomboví útok v predchádzajúcom diely. Ceph mimozemšťania sa často skrývajú vo veľkej tráve a dokážu byť fakt nebezpečný. Nevydržia toho veľa ale ostalo ich dosť nato aby vás zašliapli ako chrobáka a to aj s Nano oblekom. Musíte jednoducho mimozemskú civilizáciu zničiť. A to čo najrýchlejšie inak hrozí koniec sveta. A pri všetkých prekážkach vám bude pomáhať skupinka ľudí ktorý prežili. Počítačová expertka Clair, bývalí vlastník Nano obleku Psycho a ostatní.

 

Vaša cesta však nebude taká jednoduchá. Budete prechádzať viacerými časťami zničeného a ešte viac nebezpečného New Yorku. Budete si musieť dávať pozor kam šlapete. Kam stúpite. Či vyvoláte rozruch alebo budete ticho. Je to len na vás. Crysis 3 vám ponúka výber hrania. A to akčne alebo Stealth pričom pri Stealth nemusíte zabiť nikoho (okrem hl. Bossov). Ale ak zvolíte akčný štýl hrania tak si dávajte pozor a to veľký. Vojaci a Cephi sú totiž všade. Vy ich možno nevidíte ale oni vás áno. Akonáhle zvolíte akčný štýl a svoju neviditeľnosť "deaktivujete" tak sa pripravte na poriadnu prestrelku. Musíte sa kryť inak ste mŕtvy. Po cestách sú rozhádzané nášlapné míny ktoré po aktivovaní ihneď vybuchnú a v ich blízkosti neprežijete. Ďalej sa nachádzajú vybuchovacie lejzre. Mimozemské míny. Jednotky CELL majú rozmiestnené guľomety ktoré vás ihneď nájdu a začnú po vás strieľať. Samozrejme, že aj Ceph-i majú takéto guľomety. Ale nebojte sa, nieste voči nim bezbranný. Guľomety viete heknúť a ak sa vám to podarí tak máte vyhraté. Nielenže ich heknete a nebudú po vás strieľať no začnú strieľať po všetkom čo vás chce napadnúť. Počet zbraní a munície v hre nechýba. Skoro všade sú rozhádzané bedne s nábojmi a s novými zbraňmi ako aj granátmi a C4-kami. Výber zbraní je v hre dosť široký. Máte tu obyčajné pištole, luk, guľomety, samopali ale aj pulzné pušky a bazuky. Samozrejme každá zbraň sa dá vylepšiť. Je to len na vás ako si ju vylpšíte. Na luku si viete nastavovať náboje a to na 4 druhy. Prvé náboje sú obyčajné šípy, druhé sú vybuchovacvie šípy, tretie sú elektrické šípy a štvrté sú taktiež silno vybuchovacie šípy.

 

Ale je tu aj niečo nové. V Crysis 3 si viete vylepšiť aj váš Nano oblek. A dá sa ho vylepšiť naozaj kvalitne. Po zbieraní upgraidovaných kufríkov získate body za ktoré si viete oblek vylepšiť. Celkový dojem z mesta New York je úžasný. A misie sú rozsiahle. Budete prechádzať veľkými ale aj malími časťami New Yorku. Užijete si aj jazdu na aute, presnejšie na bugine ktorá toho veľa nevydrží a nieje ani nejaká rýchla ale nekazí dojem z jazdenia. Bohužial jazdu na bugine si užijete len pár krát. Autom sa premiestňujete len z bodu A do bodu B. Viac si jazdu neužijete, hra vám to nedovoľuje. Ale jazda v Crysis 3 nie je prechádzka ružovou záhradou. Bod A od bodu B niekedy prekračuje hranicu 1000m a cestou sú všade Cephi, obrovské roboty a taktiež Cell vojaci. Bugina má aj zbrane takže streľba je možná aj z buginy ale tá nieje taká účinná ako keď do vás strelí bombu robot. Taktiež si zastrieľate aj s vrtulníku (VTEL) ale len na krátko. Budete ničiť Ceph stíhačky ktoré sa nachádzajú skoro všade. Celková dĺžka hry je krátka. Hru prejdete pomerne rýchlo no niektoré misie sú skrátka nezabudnuteľné. Prostredia v hre sú očarujúce. Je ich viacero ako napr. obrovská priehrada, zarastená vlaková stanica, obrovské budovy, metrá... Crytek si na vizuáli misií a miest New Yorka dali naozaj záležať. V Crysis 3 budete prechádzať rôznymi pasážmi ako vlaková stanica, metro, okolie budóv, strechy, priehrada, úzske podzemné chodby, budovy a ďalšie. Po New Yorku nájdete tentokrát aj zver a to srnky pobehujúce a kŕmiace sa voľne v New Yorku v prírode. Jednoducho New York teraz vyzerá ako obrovský sklenník.

Ak počujete slovo Crysis tak si určite spomeniete na grafiku a celú grafickú stránku hry ktorá dominovala už od prvej časti. A tá dominuje aj teraz. Hra beží na CryEngine 3 ktorý vyzerá naozaj perfektne. Celý New York vyzerá úžasne. Textúry sú ostré, výhľady na mesto sú priam dokonalé. Vegetácia pôsobí reálne. Tráva sa pri vetre hýbe ako v skutočnosti. A celá príroda pôsobí celkovým dojmom veľmi dobre. Chcel by som aj vyzdvihnúť detaily postáv ktoré sa mi zdali urobené veľmi dobre. Ich tváre a oblečenie sú spracované do posledného detailu. Je to proste vidieť.

 

Zvuková stránka v hre je dosť podobná tej z Crysis 2. Znova ak sa niečo deje a ak sú nablízko nepriatelia tak hudba začne hrať. Hubda je vtedy temná a rýchla. Cítiť z nej, že nepriateľ je nablízku a zrejme o vás vie.

Samozrejme každá hra má aj svoje slabé a negatívne stránky a Crysis 3 nie je výnimka. Hra je naozaj dobrá ale už to nieje to čo bývalo. Hra je jednoduchá (aj na najťažšej úrovni) a už tak neláka ako prvá časť ba dokonca ani ako druhá časť. Neviem prečo ale už to nieje ono. Celkovo je hra aj dosť krátka a misie v predošlích dieloch sa mi zdali o dosť lepšie a dlhšie. Ale je to len môj pocit. Takže toto sú také negatívne stránky hry Crysis 3. (Aspoň pre mňa).

Verdikt:
Crysis 3 uzatvára trilógiu vydarenej hernej značky CRYSIS, ktorá nám ukázala ako sa dá spojiť akcia so Stealth, mimozemšťanov v boji proti ľudstvu, Nano obleku a Prorokovi a taktiež ukázala fantastickú grafickú stránku na CryEngine 3.

Hodnotenie:

 

+

príbeh, ktorý uzatvára a vlastne spája všetky 3 časti

grafická stránka

nezabudnuteľné misie a prostredia

luk
stealth a akčný spôsob hrania

 

-

krátka kampaň

jazdenie na aute a strieľanie zo stíhačky sa v hre mohlo opakovať viac krát

Celkové hodnotenie: 80%

Prorok a luk
Na Ceph-ov si treba dávať pozorv, obzvlášť vo veľkej tráve

napísal gabk0 13.8.2013Páči sa mi!

8.0
CRYSIS 3

PC
PS3
Xbox 360

Vývoj: EA / Crytek
Štýl: Akcia
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 22.2. 2013
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
| The Last Of Us Part II
[pridal ware 25.7.2020 211]
9.0
| The Last of Us Part II
[pridal LastPCgamer 16.7.2020 83]
10
| The Last of Us Part II
[pridal nessundorma 11.7.2020 295]
9.0
| The Last of Us: Part II
[pridal DarkDRAGON 30.6.2020 221]
| Mafia - Definitive Edition - Čo ukázal trailer?
[pridal deadawp 14.6.2020 23]
8.0
| Deus Ex: Game of the Year Edition-Non Nostalgic Review
[pridal AutorNeznámy 12.6.2020 21]
8.0
| Call of Duty: Warzone
[pridal MaDMAuz 26.5.2020 31]
7.0
| Darksiders: Warmastered Edition
[pridal AutorNeznámy 13.5.2020 12]
7.5
| Baldurs Gate: Enhanced Edition Non Nostalgic Review
[pridal AutorNeznámy 28.4.2020 26]
7.5
| Resident Evil 3
[pridal DarkDRAGON 10.4.2020 47]
8.0
| Doom Eternal
[pridal DarkDRAGON 31.3.2020 40]
| Zombíci v hrách
[pridal Combat77 25.1.2020 33]
4.0
| Need for Speed Heat
[pridal Pucin 19.1.2020 10]
9.9
| Ultimate Doom - Nestárnuca Klasika
[pridal 29.11.2019 10]
| CrisTales (demo)
[pridal Regina Spectra 10.11.2019 1]
| Predstavenie Apple Arcade
[pridal Zemla 28.9.2019 0]
| Dojmy: Midnight Ghost Hunt - Alpha Test
[pridal tamo323 27.8.2019 0]
9.0
| The Cat Lady
[pridal de Bielawa 13.8.2019 8]
9.4
| Warhammer 40 000: Dark Heresy 2
[pridal dogyno 9.8.2019 15]

SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector magazín #125


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Ps4 pomalý download (4)
Vie mi niekto poradiť prečo mi sťahuje 7GB zložku ...
| Bright dot na obrazovke (6)
Caute mam presne tento problem na notebooku ( htt...
| Hry na konzoly (8)
Ja mám svoju PS4 Pro primárne na exkluzivity, ale ...
| Ohodníte mi pc a poradíte? (17)
GPU: ASUS DUAL GeForce RTX2070S O8G EVO CPU:...
| S.t.a.l.k.e.r. módy (16)
Zdravím Vás, vždy som tak pokukával na Stalkera,...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk