PRIHLÁS

Empire Earth II

Používateľská recenzia

PC
pridal N_GaGE092101 26.8.2009 o 7:35 pod recenzie

8.0


Prvý diel interaktívnej stratégie Empire Earth urobil dieru do sveta. Aj keď tam nebolo ani zďaleka toľko možností, hráči s nadšením sledovali grafiku, hrateľnosť a premyslené kampane. Má pokračovanie interaktívnej stratégie prežiť aj dnes? Vedzte že áno. Empire Earth sa za posledné roky vyšvihol na rebríček najlepších stratégii, prevzatý koncept histórie ľudstva zožal obrovský uspech.
Najzaujímavejšou stránkou Empire Earth II su stredoveké boje muža proti mužovi, ale aj keď s nadšením sledujete katapulty obstrelujuce nepriateľskú pevnosť. Svojho vlastivedného pána si môžete vybrať z 14. národov: Nemci, Egypťania, Kórejčania, proste najznámejšie národy, ktoré si vybudovali rešpekt v histórii ludstva. Hlavnou náplňou single playeru je kampaň rozdelená na tri časti. Každá s nich obsahuje osem misií. Špecialitou v singleplayeri sú takzvané Turning Points-dve historické misie, ktoré je možné hrať za obe strany konfliktu. Prvá sa týka vylodenia spojencov v Normandii. Druhá historická misia sa týka Áziských dejín - boje sa vedú o voľný trón čínského impéria po vymretí dinastie Hán, na ktorý si robia nároky tri rôzne královstvá. Mapka je pozmenená a prispôsobená potrebám hry, ide viac menej o fiktívnu záležitosť.


Grafika nie je prioritou ani z ďaleka. Autori dbajú na hernú stránku a na grafiku akosi pozabúdajú. Objekty a jednotky trpia nedostatkom poligónov a pri priblížení to vyzerá katastrofálne. Počas hry sa mení počasie, ktoré prekáža hlavne pri bojoch a hra vyzerá ešte horšie ako pri dobrom počasí. Neviem či to bol zámer, ale hráč má v niektorých prípadoch pri zlom počasí problém rozoznať vlastné jednotky od nepriteľských. Prekvapili ma budovy a ich rozmanitosť, pri prechodoch v jednotlivých epochách. Empire Earth má klasický interface, ktorý je podobný mnohým stratégiam. Opäť sa teda stretávame s klasickým dolným panelom, na ktorom sú podrobne znázornené jednotky, je to vaše veliteľské stanovisko, odkiaľ riadite technologiu, diplomáciu a veľa dalších možností .Zaujimavým prvkom Empire Earth je práve nový systém správy obyvaťeľstva, takzvaný Citizen Manager. Na zväčsenej mapke máte vyznačené ložiská suroviny a vyznačené počty robotníkov. Ruka v ruke s Citizen manager vznikol aj takzvaný Warr Planer ktorý sa využiva v sieťovej hre. Tentokrát na mape zakreslíte plánový postup boja a týmovím spoluhráčom. V okamihu máte plánový postup boja a je to bez nedorozumení a hádok.


Ako som už spomenul, autori sa posnažili na hraťelnosti, ktorá je takmer bezkonkurenčná. V tomto duchu spojili spomínaný Empire Earth a Rise Nations. Hraťeľnosť je môj veľký plus. Jednotky sú podrobne vyznačené, čiže nestane sa, že by ste sa pri zostave armády pomýlili. V hre si osídľujete územia postavením mestského centra prípadne nejakej doplňujúcej budovy, napr.hradu na danom mieste. Úspech si hráč zakladá pomocou ekonomickej vyspelosti. Na prechody epochami vám služia technologické body, ktoré vám vyštudujú žiaci v univerzitách, prípadne kňazi v kostoloch. Keď ich máte dosť, nič vám nebráni pokročiť do dalšej etapy. V Empire Earth sa môžete dopracovať k rôznym bonusom v podobe koruniek:).


Čo sa týka multiplayeru, tak ten je pre túto hru zvládnutý. Na výber je deväť herných modov, najzaujimavejšie sú Regicide, kde ide o ochranu panovníka. Komu umrie, prehráva. Taktiež zaujimavý mód je Hotspots, v ktorom treba postaviť na určitom mieste pevnosti a udržat ich tam určitú dobu. Ak ste sa bavili v hre pri Singleplayeri, tak pri Multiplayeri to bude platiť dvojnásobne. Zvuky, také zvuky, aké su v tejto stratégii sú len v mála hrách - zvuky stíhačiek, bombardovanie, streľba z kanónu, všetko výborne zapadá do herného konceptu a splýva a atmosférou. Hudba je na úrovni, v menu je nevýrazná doprovodná, naopak v hre je výraznejšia a mení sa v závislosti od epochy. Dokopy to dáva celkom slušný soundtrack. Aj keď musím trošku skritizovať bubny, ktoré sa miestami ozývaju, bubny ako bubny, ale v hre sú nešikovne spravené. Keď bubny začali vydávať hlasnejší zvuk, musel som vypnúť repráky.


AI, k tej by som povedal len toľko, že zlá určite nie je, ale nie je ani dobrá, pri posuvaní jednotiek sa jednotka môze zaseknúť o strom alebo o útes a viac s ňou nehne. Veľkú úlohu v Empire Earth zohráva diplomácia. Počas hry môžete spojenectvá tvoriť alebo naopak upúšťať všetko za určitých podmienok. Napríklad pri vstupe do silnejšej aliancie im nebudu stačiť ponuknuté suroviny? Tak prídu na rad jednotky. Vstupom do silnejšej aliancie riskujete napr.že spojenec s vami skončí a podnikne nečakaný utok.

Empire Earth II je bezpodmienečne legendárnym nástupcom známej jednotky. Autory nevsádzaju na grafiku, ale na takmer bezkonkurenčnú hraťeľnosť, ktorá v hre je a je nezabudnuťeľným zážitkom, ktorý si určite hráči z tejto hry odnesú. Naviac hra obsahuje už spomínany Citezen manager, pohodlne a bez stresu. Hra odkrýva celú históriu ľudstva, ktorú sme sa učili v dejepise. A ak sa vám aspoň trošku páčila hra Rise of Nations, tak šanču zahrať si Empire Earth II by som určite nezahodil. Plus k tomu treba prirátať, že hra sa u nás predáva s kvalitnými českými titulkamy a so slovensko-českým obsažným manuálom.Plusy
-Hraťeľnosť
-Jednotlivé epochy
-Zvuky

Mínusy
-Neprehliadnosť pri zlom počasí
-Grafika
-Bugy

napísal N_GaGE092101 26.8.2009Páči sa mi!

8.0
EMPIRE EARTH II

PC

Vývoj: Vivendi / Mad Doc Software
Štýl: stratégia / realtime
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 26.4. 2005
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
8.0
| Doom Eternal
[pridal DarkDRAGON 31.3.2020 36]
| Zombíci v hrách
[pridal Combat77 25.1.2020 26]
4.0
| Need for Speed Heat
[pridal Pucin 19.1.2020 10]
9.9
| Ultimate Doom - Nestárnuca Klasika
[pridal 29.11.2019 10]
| CrisTales (demo)
[pridal Regina Spectra 10.11.2019 0]
| Predstavenie Apple Arcade
[pridal Zemla 28.9.2019 0]
| Dojmy: Midnight Ghost Hunt - Alpha Test
[pridal tamo323 27.8.2019 0]
9.0
| The Cat Lady
[pridal de Bielawa 13.8.2019 8]
9.4
| Warhammer 40 000: Dark Heresy 2
[pridal dogyno 9.8.2019 15]
8.0
| The Sinking City
[pridal Erasermark 6.7.2019 13]
9.0
| Days Gone
[pridal TLOU MAN 44 6.5.2019 6]
8.5
| Thronebreaker: The Witcher Tales
[pridal de Bielawa 5.3.2019 6]
| Epic vs. Steam vs. hry vs. hráči
[pridal mmiminoo 3.2.2019 70]
| Prečo je Epic Games Store skvelý pre herný priemysel
[pridal Herr Roman 29.1.2019 209]
9.0
| TV: The Punisher - 1.séria
[pridal Boss Marťas 15.1.2019 10]
8.5
| Drakensang: The Dark Eye
[pridal de Bielawa 6.1.2019 7]
9.0
| Return of the Obra Dinn
[pridal Lietadlo 18.12.2018 3]

SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector Magazín #122


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Herná pc zostava alebo herná z... (3)
Čo sa oplatí viac už poskladaná Pc zostava alebo s...
| Prosba o pomoc so streamom (0)
Ahojte kolegovia gamery. mal by som taku malu p...
| Slúchadlá alebo reproduktory ? (2)
Som typ človeka, ktorý vôbec nikdy nepoužíval slúc...
| Vaše najdivnejšie príbehy (3)
Čaute Sectoráci. Zažili ste v živote nejáke strašn...
| F1 2019 ps4 . liga (0)
Ahojte Zhanam ludi na F1 2019 ps4,ktory by si ra...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk