Assassin's Creed

Assassins Creed bola jedna z veľmi očakávaných hier roku 2008.

PC
pridal lordhagen8 8.3.2010 o 9:13 pod používateľské recenzie

8.5


Assassins Creed bola jedna z veľmi očakávaných hier roku 2008. Malo to byť majstrovské dielo Ubisoftu. Niečo jedinečné, čo sa len tak často nevidí. Naplnili sa tieto sľuby, alebo to bolo iba kričanie do vetra?


 Desmond Miles bol unesený spoločnosťou Abstergo. Ľudia tejto spoločnosti chcú od Desmonda, aby sa pomocou prístroja Enimus, vrátil do minulosti svojich predkov. Jeho predkovia boli tzv. assassíni (vrahovia). A tak Desmond ľahne na Enimus a prevtelí sa do svojho predka Altaira. S Desmondom sa ešte párkrát stretneme pri občasných sekvenciách. Ale väčšinu času budeme tráviť s Altairom. Z prítomnosti sa razom dostávame do minulosti, konkrétne do roku 1191 - obdobie tretej križiackej výpravy, kde prebiehajú nepokoje medzi saracénmi a križiakmi. Jedných vedie Saladin a druhých kráľ Richard. Altair patrí k skupine assassínov. Sú to vrahovia, ktorí sa na príkaz svojho pána, neštítia zabiť nikoho. Vodcom assassínov je starec Al Mualim a ich sídlom je pevnosť Masyaf. Altair ma za úlohu priniesť artefakt „kúsok raja”. No pri tejto akcii zlyhá a je degradovaný na najnižšiu hodnosť. Al Mualim mu dá ďalšiu šancu v podobe novej úlohy. Musí zabiť deväť mužov, tých deväť mužov, ktorí spôsobili nepokoje v krajine. Altair je rozhodnutý podujať sa tejto úlohy a splniť ju.


 


Všetky ciele, ktoré majú byť eliminované sa nachádzajú v troch lokáciach. Sú to tri veľké mestá, ktoré navštívite. Zavítate do Jeruzalema, nádherného veľkého mesta ponoreného do odtieňa zelenej farby. Potom sa poberiete do Damašku, ktorý je zahalený teplou oranžovou farbou, slnko pekne kontrastuje s tieňom a tvorí to nádhernú scenériu. Napokon sa náš hrdina vyberie aj do Aker. Tretie a posledné mesto. Je zničené vojnou, niektoré budovy sú rozpadnuté, valí sa z nich dym. Preto je mesto posiate smutným odtieňom sivej farby. Mestá sú spracované veľmi pekne a dobre tvoria atmosféru stredoveku. Ale v podstate sa všetky tri mestá, na seba dosť podobajú. Autori ich mohli spracovať viac rozdielne. Ako náhle som vstúpil s Altairom do mesta, prekvapilo ma, aké je to tu živé. Ulice nie sú prázdne, pohybuje sa po nich kopa ľudí. Od vojakov strážiacich brány a niektoré budovy, cez rečníkov a rôznych obyvateľov ktorý medzi sebou živo komunikujú, až po dotieravých žobrákov, ktorí vás budú otravovať, prosením o almužnu. Jednoducho na každom kroku stretnete nejakých ľudí. Okrem týchto troch miest, sa v hre ešte nachádza Masyaf – pevnosť assassínov. Medzi jednotlivými lokáciami sa presun uskutočňuje jazdou na koni. Altair je schopný nasadnúť na akéhokoľvek koňa a v zapätí  už cvála do ďalšej lokácie.


 


Asi jedným z najzaujímavejších aspektov je Altairova akrobacia. Okrem toho že je vrahom, je aj niečo ako stredoveký parkourista. Neexistuje budova, na ktorú by Altair nevyliezol. Väčšinu času sa aj tak budete pohybovať viac po strechách ako po zemi. Za každú okenicu, mrežu, rímsu, výbežok sa dá chytiť a pomocou nej dostať hore. Altairove pohyby sú ladné a uveriteľné, budete plynule preskakovať zo strechy na strechu a nie je problém dostať sa prakticky kamkoľvek.


 


Jednou z najdôležitejších vecí v hre sú misie. No v tomto smere dostáva Assassins Creed ranu pod pás. Misie sú repetívne a v podstate vždy o tom istom. A preto už v krátkom čase nastáva krutý stereotyp. Poďme si priblížiť jednotlivé misie. Na začiatku úlohy vaše kroky smerujú do ústredne assassínov v danom meste. Tam od svojho spojenca dostávate pokyny ako ďalej. Vždy máte za úlohu eliminovať nejakú osobu, no prv musíte viesť vyšetrovanie. Vždy treba splniť minimálne tri vyšetrovania, aby ste sa niečo o danej osobe dozvedeli. Jednotlivé informácie o cieli sa dozvedáte od informátorov, alebo niekomu ukradnete nejaký list, poprípade niekoho zmlátite a ten hneď zaspieva. Tieto postavy lokalizujete tak, že postupne budete odkrývať časti mesta. To sa deje pomocou rozhľadní. V mesta je kopa vysokých veží, na ktoré sa Altair vyšplhá, vychutnáte si nádherný výhľad a zakončíte to elegantným skokom do sena. Keď ukončíte vyšetrovanie, je potrebné vrátiť sa na ústredňu v meste, tam dostanete pokyn, na eliminovanie daného človeka.


 


Keďže Altair je assassín, neľútostný zabijak, nemal by mať problém zabiť kohokoľvek. S jeho zbraňami a smrteľnými kombami budete nepriateľov sekať jedného za druhým. Jeho arzenál disponuje štyrmi zbraňami. Klasický dlhý meč, ktorý sa používa v bežných súbojoch, krátky meč- účinný voči obrneným templárom. K jeho výstroji patria aj malé vrhacie dýky, na odstraňovanie vzdialených cieľov. No Altairovou špecialitou je dýka schovaná v zápästí. Stačí prísť blízko k nepriateľovi, bodnúť ho, a skôr než dopadne na zem, už je náš assassín preč. Na boje sa pekne pozerá. Altair ovláda rôzne úhyby, dokáže odvrátiť útok a skvele prejsť do protiútoku. Pri útočení nepriateľa stačí stlačiť v čas tlačidlo pre útok a Altair plynulo odrazí nepriateľa. Hneď na to ho dorazí nejakým efektným a brutálnym spôsobom. Spôsoby ukončenia sú viaceré pre každú zbraň, tým pádom sa vám tak skoro neprejedia a stále vyzerajú skvostne. Čo pri súbojoch zamrzí, sú bitky s väčším počtom stráži. Obkľúčia vás a všetci na vás pozerajú, zrazu jeden zaútočí, potom sa stiahne a zaútočí ďalší a tak sa to opakuje. Rozhodne to nevyzerá reálne a uveriteľne.


 


Po zabití cieľa, je hneď celé mesto na nohách a snaží sa Altaira chytiť. Teraz sú dve možnosti, buď so všetkými bojovať a vyzabíjať ich (málo pravdepodobné), alebo druhý a lepší variant je útek. Najlepšie sa zbaviť stráži, je útek hlavne po strechách, tu stráže nie sú tak rýchle a skôr im utečiete. Ale pozor, ak sa chystáte vyliezť na budovu v ich blízkosti, neváhajú a začnú hádzať kamene. Ak Altaira trafia, v momente padá na zem, medzi rozzúrených nepriateľov. Z počiatku budete z hry nadšení, no po zistení že všetky misie sú o tom istom, začne hra čoskoro nudiť.


 Ale určite sa nič nedá vytknúť grafickému spracovaniu. Grafika ma ohúrila hneď po zapnutí hry. Jednotlivé mestá, postavy, prostredie, to všetko je veľmi detailne spracované. Design a detaily budov sú jednoducho nádherné. Ruka v ruke s grafikou ide aj hudba. Skladby skvele pasujú do daného obdobia. Väčšinou hrá pokojná hudba, no pri súbojoch naberá na akčnosti a rýchlosti. Navyše hra je kompletne s českým dabingom, ktorý je na vysokej úrovni.


 Assassins creed je slušná hra, aj keď nevyužila naplno svoj potenciál. Zaujme svojou grafikou, prostredím, free-runingom a súbojmi, no oproti tomu stojí stereotyp a repetívne úlohy.


napísal lordhagen8 8.3.2010Páči sa mi!

8.5
ASSASSIN'S CREED

PS3
PC
Xbox 360

Vývoj: Ubisoft / Ubisoft Montreal
Štýl: Akčná Adventúra
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 11. 2007
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
8.5
| God of War: Ragnarok
[pridal saimonkaca 15.11.2022 1]
8.5
| Recenzia: GPD WIN MAX 2020
[pridal Lawliet93 31.10.2022 19]
7.5
| A Plague Tale Requiem (PS5, verzia hry 1.002)
[pridal LastPCgamer 23.10.2022 24]
5.0
| GODS: Lands Of Infinity
[pridal de Bielawa 3.10.2022 8]
10
| The Last Of Us part 1
[pridal PrecedaVlasť 8.9.2022 89]
8.5
| Cyberpunk 2077 (PS5, verzia hry 1.5)
[pridal LastPCgamer 14.5.2022 20]
| Amnesia: Rebirth
[pridal brano 442 16.3.2022 1]
9.5
| Mafia: Definitive Edition
[pridal Coach 8.3.2022 59]
| Microsoft Flight Simulator - Working Title CJ4
[pridal Gino_SVK 20.2.2022 0]
9.0
| Assassin's Creed: Valhalla
[pridal Odin9.9.9 17.2.2022 2]
8.0
6.5
| Mafia 3
[pridal Coach 12.2.2022 25]
| Broken Ranks
[pridal de Bielawa 10.2.2022 0]
9.0
| The Last Of Us Part II
[pridal Tiqer 14.1.2022 236]
6.0
| The Last Of Us Part 2
[pridal PištíkZĽubice 12.1.2022 687]
8.0
| Mafia 2: Definitive Edition
[pridal Coach 10.1.2022 14]
9.5
| Forza Horizon 5
[pridal Coach 11.12.2021 46]
9.5
| The Riftbreaker
[pridal DarkDRAGON 14.11.2021 6]
8.5
| Outer Wilds: Echoes of the Eye
[pridal Raina Audron 14.10.2021 14]
9.0
| Gates of Hell
[pridal Coach 27.9.2021 22]

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Vyber kvalitnej kancelarskej s... (3)
Aku kancelarsku stolicku si mam vybrat ? Viem, Her...
|Premium účet ps5 (0)
Máte niekto predplatený premium účet na ps5 Prosím...
|Playstation plus premium (3)
Mam predplatený premium účet nie je tam castlevani...
|Ea app (3)
zdravim... mam otazku.. mam novy PC .. vsetky hern...
|Predaj ntb lenovo (3)
Caute predavam Lenovo IdeapadGaming 3 kupovany 09/...
|Vojna na ukrajine (6172)
Sem môžete dávať správy o Ukrajine. Najlepšie by b...
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2022 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk