Nvidia predstavuje novú radu VGA kariet |
Na práve prebiehajúcej počítačovej výstave COMPUTEX v Tajwane sa okrem iných zaujímavých kúskov objavil aj najvýkonnejší model novej vlajkovej lode Nvidia - 7800 GTX (označenie G70). Nvidia upustila od označovania „ultra“ pre svoje najvýkonnejšie karty a namiesto nich zaviedla skratku GTX. Kompletnú ponuku 7800viek tak bude tvoriť základná GeForce 7800, vylepšená GeForce 7800 GT a najvýkonnejšia 7800 GTX.
GTXka bude vyrábaná 110nm technológiou, bude štandardne osádzaná 512MB pamäte a bude samozrejme podporovať režim SLI. Hoci ešte nie je výkon karty poriadne zbenchmarkovaný, je už známa jej cena, ktorá bude rovných 600 dolárov.
Ku kartám GeForce sa viaže ešte jedna správa. Keďže výsledky SLI zaostávajú za konkurenčnou CrossFire, inžinieri v Nvidii pracujú na technológii označovanej zatiaľ SLI 2, ktorá by mala byť „ultimátnym riešením pre maximálny výkon.“ No koľkokrát sme už toto počuli… :).
Nvidia svoj next-gen grafický procesor predstaví 21.júna na konferencii v San Franciscu. Predstavenie bude spojené s veľkou Battlefield 2 LAN party. Nové GPU má byť podobné tomu, ktoré Nvidia vyvinula pre PS3.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- V Múmii 4 sa má vrátiť aj Arnold Vosloo ako Imhotep 30
- Múmia 4 potvrdila návrat Beniho a Ardetha Baya 31
- GTA VI prinesie rozšírenú ukážku na Netflix a to 27. augusta 114
- Saudská skupina dokončila kúpu EA za 55 miliárd dolárov 48
- V EÚ začali platiť nové pravidlá práva na opravu, výrobcovia musia pomôcť aj po zá 49
- Spider-Man: Brand New Day podľa odhadov otvoril na 927 miliónoch dolárov 47
- Return to Castle Wolfenstein je po 24 rokoch v Nemecku konečne dostupný bez cenzúr 13
- GTA VI má podľa Take-Two bezprecedentné predobjednávky 62
- 10 hier, ktoré posunuli hranie vpred 28
- Sony tvrdí, že PS zostane lacnejšia ako herné PC aj po prechode na digitálne hry 201 zobraziť viac článkov >













