Nvidia predpovedá budúcnosť renderovania grafiky s DLSS 10 |
Nie samotný ray tracing, ale DLSS poháňané neurálnymi sieťami bude budúcnosťou vizuálu.
Nie samotný ray tracing, ale DLSS poháňané neurálnymi sieťami bude budúcnosťou vizuálu. Totiž Nvidia predpovedá, že DLSS 10 ponúkne úplné neurónové renderovanie prepojené s enginmi pre oveľa lepší vizuál. Aktuálne sú pri DLSS 3, a teda je to ešte ďaleko, ale vidíme, ako rýchlo s tým napredujú a o tých 10 rokov to bude úplne inde.
Brian Cazano z Nvidie k tomu viac povedal v diskusii pre Digital Foundry:
Konkrétne hovorí:
V roku 2018 na konferencii NeurIPS sme vlastne ponúkli naozaj skvelé demo sveta, ktorý bol vykresľovaný neurónovou sieťou a to tak ako keby, ale bol poháňaný herným enginom. Takže v podstate to, čo sme robili, bolo použitie herného enginu na generovanie informácií o tom, kde sa veci nachádzajú, a potom sme dáta použili ako vstup do neurónovej siete, ktorá robila celé vykresľovanie, takže AI bolo v podstate zodpovedné za každú časť procesu vykresľovania. Už len spustenie tejto veci v reálnom čase v roku 2018 bola vizionárska vec. Kvalita obrazu, ktorú sme z toho získali, sa určite nepribližovala Cyberpunku 2077, ale myslím si, že z dlhodobého hľadiska sa bude grafický priemysel uberať práve sem. Na grafický proces budeme stále viac používať generatívnu AI.
Hovorí o tomto videu:
Myslím si, že sa nám zvýši realizmus a tiež dúfam, že bude lacnejšie vytvárať úžasné prostredia AAA prechodom na oveľa, oveľa viac neurónové vykresľovanie. Myslím, že to bude postupný proces.
Na tradičnom 3D Pipeline a herných enginoch je dôležité to, že sa dá ovládať: môžete mať tímy umelcov, ktorí stavajú veci a majú súvislé príbehy, miesta, všetko. Pomocou týchto nástrojov môžete skutočne vybudovať svet. Tieto nástroje budeme určite potrebovať aj do budúcnosti. Neverím, že AI bude stavať hry tak, že stačí napísať odsek o vytváraní kyberpunkovej hry a potom vyjde niečo také dobré ako Cyberpunk 2077.
Ale myslím si, že povedzme, že DLSS 10 v ďalekej budúcnosti môže byť čisto neurónovým vykresľovacím systémom, ktorý sa rôznymi spôsobmi prepája s herným engine a preto bude pohlcujúcejší a krajší.
Teda Nvidia to vidí tak, že v budúcnosti budú hry fungovať na enginoch, ale samotná vykresľovacia časť by bola neurálna a engine by jej len zadával údaje, čo má vlastne zobraziť. Keďže AI by malo naučené všetky techniky, stačí mu povedať, ako má čo vyrenderovať, kde má čo v scéne byť. Aj keď dôležité bude, aby sa AI naučila konzistentnosti. Zatiaľ tam ešte nie sme, ale stále je to len v začiatkoch a toto sa čoskoro vyrieši.
NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- TikToker schoval AirTag do tenisiek a dal ich Červenému Krížu, neskôr ich našiel v 44
- Brian O’Conner sa vráti do posledného Fast and Furious filmu 63
- Naughty Dog už odstupuje zo spolupráce na The Last of Us seriáli 94
- Zomrel herec Michael Madsen známy z Tarantinoviek a kopy hier 26
- Microsoft prepustil 9000 zamestnancov pre AI, jeden z vedúcich im odporúča obrátiť 119
- V Číne sa odohral prvý futbalový zápas autonómnych AI robotov 16
- Stop Killing Games petícia prekročila 1 milión podpisov 58
- Call Of Duty: WWII je už v Game Passe 53
- Battlefield 6: EA údajne mieri na 100 miliónov hráčov, vývojári tomu neveria 69
- Júlové hry 17 zobraziť viac článkov >