PRIHLÁS

GTA IV

Používateľská recenzia

PC
pridal Pax 16.6.2013 o 9:21 pod recenzie

6.0


POZOR ! MOJA PRVÁ RECENZIA, TAKŽE TROCHA ÚCTY ! :-)

Pamätáte si na GTA San Andreas ? :-) Na tú zábavnú, rozmanitú hru ? Na tie zábavné naháňačka s policajtmi po lese a dedinách ? Na objavovanie toho obrovského rozmanitého sveta skrývajúceho rôzne záhady a tajomstvá ? Na hľadanie Yettiho alebo U.F.O ? Na tie zábavné postavy, ktoré občas zo seba vytrúsili nejakú tú peknú hlášku ? Asi 4 roky sa čakalo na poriadne pokračovanie, ktoré znova bude mať tú voľnosť a rozmanitý svet plný rozmanitých možností . Bohužiaľ ani jedno tu nenájdete . Pokúsim sa vám to v tejto mojej prvej recenzii nejako vysvetliť . Viem že za hodnotenie len 60% dostane moja recenzia nízke hodnotenia ale to mi je úplne jedno . Ja len chcem vyjadriť svoj názor na hru u ktorej nech sa snažísm sebeviac nedokážem pochopiť prečo sa všetkým ľuďom tak strašne ľúbi . Fúha, takže kde mám začať ?

Ešte som hru len kúpil a ani nezapal a už musím hovoriť negatíva . Ách bože :-( Áno je to tá neštastná inštalácia . Dlhá a zložitá . K hraniu som sa dostal až o pekný mesiac . Konečne sa mi ju podarilo zapať . A ďalší problém . Strašne to seká ! Musel som dať najnižšie detaily a aj znížiť rozlíšenie aby to išlo pekne . Spočiatku šok ! Reálna premávka v hre . A tie detaily ! Tam v parku zametá človek, tu zas čistiarske auto čistí cestu, ľudia sa rozprávajú, nosia nákupy, hrabú lístie a v pozadí stojí soch slobody ! Vau ! To je ale úžasné . Model poškodenia áut ma tiež veľmi prekvapil . Asi prvú polhodinu som sa královsky bavil : Naháňal som sa s policajtmy a strielal všetko čo sa na ulici hýbalo . To je ale haluz však ? Bohužial to je aj všetko čo sa dá robiť mimo misii . Po nejakej hodine hrania som začal zývať a už aj to dokonalé technické spracovanie na mňa nejako moc nepôsobilo . Sakra ! Čím to asi bude hmmm.........

Takže ideme už na samotné hodnotenie hry . Za najväčšie mínus hry považujem to nevýrazné a fádne mesto a hlavne aj to ako je všetko strašne čiernobiele . Absencia sýtejších, výraznejších farieb . Mi to pripadalo ako keby asi 80% textúr v hre bolo sivých . Takmer každá budova vyzerá rovnako a prostredia sú veľmi jednotvárne . Zatiaľ čo v GTA San Andresas ste podaktorý možno mali také svoje obľúbené miestečká kam ste radi chodievali, tak v tomto čiernobielom a jednotvárnommesto so obľúbite možno tak sochu slobody . V GTA San Andreas bol ten svet taký krásny a rozmanitý, že ste mali motivácu ho celý preskúmať . Tu to už neexistuje . Tu je len jedno obyčajné, nezaujímavé mesto . Zatiaľ čo len prvú hodinu hrania žasnete že aká detailná hra je tak postupne začne nudiť a neskôr už budete viac zývať ako sa zabávať .

V tomto svete chýba príroda . Chýbajú tu lesy, hory, lúky, polia a dediny, teda miesta, kde ste sa mohli poriadne vyblázniť . V Liberty City ale už takú zábavu nikdy nezažijete . Len v prvých okamihoch hry budete otvárať ústa, že aké parádne technické spracovanie ale bohužiaľ to je všetko . Hra vás nemotivuje mesto preskúmať lebo je proste jednotvárne a fádne, a tak jedinou zábavkou by mohli byť misie lebo jediná vec ako sa môžete v meste zabaviť je len zabíjanie chodcov a naháňačky s policajtmi . Bohužiaľ misie, ktoré sprevádza nevýrazný príbeh sú tiež nudné . Teda nie nejaké zlé ale v GTA San Andreas boli rozhondne zábavnejšie - útok na vojenskú základňu, zoskok z jedného lietadla na druhé , jednoducho v GTA IV už nenájdete také šialené misie .

Postavy sa tvária inteligentne a ani ich dialógy tiež nie sú nejaké zlé alebo nelogické . Ale bohužiaľ ani jednu si neobľúbite . Sú nevyrazné a len zriedkavu sa u nich obajví nejaký náznak po humore alebo vtipu . Ani situácie tu niesú také zábavné ako v GTA San Andreas . Príbeh - nevýrazný :-( Nieže by bol nejaký vyslovene zlý ale chýba mu šťava, nieje až taký dobrý ako v GTA San Andreas .

Grafika - grafika aj texrúry sú slušné, poteší pekné spracovanie dopravných prostriedkov a aj nábytku v domoch . Grafika stromov ale mohla byť lepšia . Bohužial po stránke sfarbenia je GTA 4 fádna . Spomínal som už, že farbám tu chýba sýtosť a neustále sa pozerať na čiernobiele prostredie nieje vôbec OK . A aj sfarbenie rastlín a stromov je fádne, chýba tomu život, všetko sa zdá byť také sterilné .

Vozidiel je v hre omnoho menej ako v GTA San Andreas . Chýbajú to bicykle, lietadlá , vrtulníkov a motoriek je tiež málo . Pokiaľ si myslíte že aj tu si pekne vytuníte auto tak máte smolu, žiadne tuningárne tu niesú . Zbrani je takisto omnoho menej . Napríklad v zbrane na blízko sú tu len dve (nôž a baseballka) zatiaľ čo v GTA San Andreas ich bolo kopu . Nenájdete tu ani plameňomet, bazuku, minigun, slzné granáty či odpaľovacie bomby . Padák by sa tu tiež šikol . Uprava postavy je minimálna . Žiadne holičstvo alebo tetovací salón tu nenájdete . V obchodoch je takisto veľmi malý výber nevýrazne vyzerajúcich oblečení . A to som vymenoval možno len zlomok veci čo v GTA IV chýba. Skrátka po všetkých stránkach menej rozmanitejšia a nevýraznejšia hra ako GTA San Andreas pri ktorom som sa asi 4 roky královsky bavil, zatiaľ čo toto ma asi po mesiaci prestalo baviť . Rockstar sklamal :-( Nieje to zlá hra ale už to neni ono :-(

Klady: + technické spracovanie

            + detaily na každom smere

Zápory: - málo rozmanitý svet s málo možnosťami

               - nevýrazné a fádne mesto

               - jednotvárne prostredia

               - čiernobiela grafika, absencia výraznejších a sýtejších farieb

               - nevýrazný príbeh a postavy

               - nedostatok humoru, chýbajú zábavnejšie situácie

               - nudné misie

               - zlá optimalizácia

               - chýba príroda (lesy, hory, lúky, púšte, dediny, atď.)

               - málo zbraní a dopravných prostriedkov

               - málo možností úpravy postavy

               - po cca 1-3 mesiacoch hrania omrzí - zatiaľ čo GTA San Andreas ma bavilo asi 4 roky 

GTA IV nieje zlá hra . Nieje to hlúpa hra, nieje to otravná hra . Je len fádna a nevýrazná . V mojej recenzii mi nešlo o objektivitu a nejde mi ani o to ako tu budete na mňa reagovať. Chcel som proste len napísať prečo sa mi táto hra nepáči a prečo mi príde taká nesympatická . Hru som moc kritizoval pretože som ju moc porovnával s GTA San Andreas a o to my v tejto recenzii išlo, pretože GTA San Andreas bolo omnoho lepšie a nechápem ako všetci ľudia môžu tieto dve hry porovnávať, keď je na 100% jasné, ktorá je lepšia . GTA IV je iste dobrá hra ale podľa môjoh názoru sa nezaradí po bok GTA San Andreas a nestane sa legendou . Ale ako hru na jedno zahranie doporučujem .

P.S. GTA V vyzerá nádejne :-)


napísal Pax 16.6.2013Páči sa mi!

6.0
GTA IV

Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
| Zombíci v hrách
[pridal Combat77 25.1.2020 24]
4.0
| Need for Speed Heat
[pridal Pucin 19.1.2020 9]
9.9
| Ultimate Doom - Nestárnuca Klasika
[pridal 29.11.2019 10]
| CrisTales (demo)
[pridal Regina Spectra 10.11.2019 0]
| Predstavenie Apple Arcade
[pridal Zemla 28.9.2019 0]
| Dojmy: Midnight Ghost Hunt - Alpha Test
[pridal tamo323 27.8.2019 0]
9.0
| The Cat Lady
[pridal de Bielawa 13.8.2019 8]
9.4
| Warhammer 40 000: Dark Heresy 2
[pridal dogyno 9.8.2019 15]
8.0
| The Sinking City
[pridal Erasermark 6.7.2019 13]
9.0
| Days Gone
[pridal TLOU MAN 44 6.5.2019 6]
8.5
| Thronebreaker: The Witcher Tales
[pridal de Bielawa 5.3.2019 6]
| Epic vs. Steam vs. hry vs. hráči
[pridal mmiminoo 3.2.2019 70]
| Prečo je Epic Games Store skvelý pre herný priemysel
[pridal Herr Roman 29.1.2019 209]
9.0
| TV: The Punisher - 1.séria
[pridal Boss Marťas 15.1.2019 10]
8.5
| Drakensang: The Dark Eye
[pridal de Bielawa 6.1.2019 7]
9.0
| Return of the Obra Dinn
[pridal Lietadlo 18.12.2018 3]
| Gran Turismo Sport
[pridal nolimitboy 17.12.2018 7]

SECTOR MAGAZÍN

pdf

Sector ročenka 2019


SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
| Ps classic: ovládače (11)
Chcem si dokúpiť ovládače, nech to môžme hrať viac...
| Division 2 ...mama problem s e... (1)
...mam problem s erorom MIKE-01 ..pls co s tym?...
| Herny notebook (4)
Zdravim...Rozmyslam nad Hernym NTB na hry a nejaku...
| Kto a čo je lost ark?  chystá ... (3)
Kto a čo je Lost Ark?  https://www.youtube.com/wa...
| Pomoc! kingdom come deliveranc... (5)
Potrebujem poradiť. Dnes som z bazošu kúpila hru K...
box
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2020 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk