Need for Speed: Most Wanted

Používateľská recenzia

PC
pridal luk 24.6.2006 o 16:51 pod recenzie

8.9


Rýchle autá, dievčatá, peniaze- to všetko patrí k životu závodníka. Ak si
takéto niečo chcete vyskúšať, tak je tu nový Need for Speed s podtitulom Most Wanted (najviac chcený).Toto je už deviaty diel tejto vynikajúcej závodnej série. Tak čo máte chuť si niečo takéto vyskúšať! Tak, poďte!
Most Wanted by sa mohol volať aj Underground 3, ale podľa mňa je lepšie, keď vývojári zmenili meno aktuálnej hry na Most Wanted.

Hra vás privíta prehľadne spracovaným menu, kde nájdete možnosť vybrať si svoje autíčko, ktoré sa vám ukáže po ďalšom zapnutí hry. V celej hre máte na výber tri módy: Kariéru, Challenge a rýchle závody a multiplayer.
V menu kariéry nájdete aj register-(máte ho od 13. hráča, dá vám ho Mia) je to prístroj, ktorým sa naburávate do policajnej databázy, kde si môžete pozrieť koľko ste boli najviac stíhaní(čas),akú škodu štátu ste urobili, najviac koľko prémii ste získali....
Kariéra obsahuje príbeh , ktorý sa točí okolo toho, že Razor(posledný jazdec, ktorého budete musieť poraziť.) vám na začiatku hry dokazil auto preto, aby ste neboli na špičke čiernej listiny .

Tá číta 15. závodníkov: Začnete so Sonnym (Ho Seun) potom pokračujete na Taza( Vince Kilic), Vica(Victor Vasquez), Izzy(Isabel Diaz), Big Loua(Lou Park), Barona(Karl Smit), Earla(Eugene James), Jewels( Jade Barrett ), Kaze(Kira Nakazato ), Minga( Hector Domingo ), Webstera(Wes Allen), JV(Joe Vega ), Ronnieho( Ronald McCrea ), Bulla(Toru Sato), Razora(Clarence Callahan), ktorý čakajú iba na to, aby si to s vami rozdali.
Hrou vás sprevádza krásavica Mia, ktorá zároveň je Razorovou priateľkou a aj policajtkou. Razora a ostatných závodníkov chce chytiť a preto vám vypomáha tým, napr.: že vám našla garáž ,prístroj na napichnutie do policajnej databázy Skôr ako sa vám odomkne závod s daným jazdcom musíte prejsť určitý počet závodov a míľniky- naháňačky s policajtmi, kde musíte robiť rôzne priestupky ako je napr.: ničiť majetok, naraziť do policajtov či vysoká rýchlosť; doplniť si prémie a pozrieť si stručnú charakteristiku hráča.

Ak toto splníte-( závody, míľniky, prémie), tak si s jazdcom môžete merať sily v závodení.Za každého porazeného jazdca dostávate odmenu a to v podobe dvoch bonusových značiek, kde si môžete vybrať rôzne upgrady pre váš automobil, značky pre zníženie záznamov v policajnom registri, alebo ak sa vám podarí, tak môžete získať aj auto porazeného hráča. A hurá na ďalšieho.
Pri každom závodníkovi máte jeho opis, kde sa dozviete aké závody má daný závodník v obľube- také si s nim zajazdíte, ale aj jeho popis, na akom aute jazdí a dokonca si môžete o každom jazdcovi prehrať krátke video.. V hre figuruje aj seržant Cross, ktorý je Miin šéf a nechce aby ste mu robili bodrel v rajóne. Preto si Mia robí svoju prácu. Dej hry sa odohráva v meste Rockport. Celý Rockport je rozdelený na niekoľko štvrtí a ulíc ako sú napr.: Point Camden, Downtown Rockport, Rosewood, Gray Point ... Škoda že len mesto, lebo by som uvítal i okolité prostredie napr.: lesy, púšť. Trocha smútku pocíti ten, kto si zvykol na to, že v minulom dieli štartovali závody rôzne krásavice. Škoda, ale v tomto diele túto možnosť nenájdete.

Challenge – obsahuje 69 závodov, ktoré čakajú iba na to ako sa s nimi poperiete. Na to aby ste prešli celú hru a aby ste mali 100% musíte prejsť tieto závody. Keď prejdete kariéru tak, budete mať asi 80% z celkového prejdenia hry. Obsahujú širokú sortu závodov, napr.: ako jazdenie závodov s policajnými autami, so smetiarskym autom, s nákladiakom s cementom.

Rýchle závody tak, to je už klasika. Máte možnosť si vybrať, či vám počítač vyberie auto, trať, nastaví obtiažnosť, pridá pár súperov, alebo si to urobíte sami.

Multiplayer- hra viacerých hráčov. Ten som nemal možnosť okúsiť, ale ak je singleplayer delo, tak určite aj multiplayer.

Grafika je tu výborná , a veľmi dokonale spracovaná .Postavy, ich animácie vyzerajú veľmi dobre a tak isto je vymodelovaný každý detail v meste , na aute , na oblohe....Keď sa s autom kolísate mestom a robíte šmyky , tak je vidieť perfektne vymodelované šmyky . Textúry spolu s menu s tiež na vysokej úrovni. Okolité stromy a rôzne objekty vyzerajú nádherne. O meste Rockport to platí tiež- . Každá budova, benzinka ,obchody ... vyzerajú nádherne . Vývojári si veľmi dobre pohrali aj s mestom lebo dokonca tu máte rôzne značky a hlavne bilboardy, ktoré tam vyzerajú skvelo a sú až také detailné, že je vidieť, čo je na nich napísané. Je tu prítomná aj hra svetla a tieňov . Strieda sa tu deň s nocou . Myslím to , že keď sa preháňate po meste, tak vám pekne žiari Slniečko a niekedy Slnka ani niet . Občas vám pôjde na nervy , keď sa na cestách a budovách bude toto slnečné žiarenie lesknúť, až tak, že vám to až vypichne oči.

Ja som si túto nádhernu grafiku a aj celú hru užil v rozlíšení 800x600 v plných detailoch. Vyzeralo to nádherne. Inak hardwarové nároky na túto hru sú
P4 atď. 1,4 GHz,256 MB RAM, 64 MB grafická karta ATI Radeon 7500 a hore,
NVIDIA GeForce 2 MX, ATI Radeon Xpress 200 a 3 GB miesta na disku.

Hrateľnosť je tu vynikajúca, občas budete mať pocit, že šoférujete to auto s ktorým práve jazdíte. Celý Need for Speed prejdete za 35-45 hodín, čo je veľmi slušné. Počas hrania občas chytíte poriadne nervy, keď napríklad budete unikať15 minút pred policajtami a chytia vás.
Veľmi dobré vyzerá okolitá doprava, kde musíte rozmýšľať tak, aby ste sa vyhli nárazu tak, aby vás to nespomalilo a aby ste nemuseli ísť náhodou závod znovu. Pri závodoch sa vám občas adrenalín pumpuje do tela. S čím som nebol spokojný bola trochu nevyrovnaná obtiažnosť, lebo sa mi nejaké závody stále a stále nedarili prejsť a mierny stereotyp, lebo lokácie v závodoch sa stále opakujú a stále jazdíte iba v meste, nikde inde.

AI je vynikajúca. Občas ak vás protivníci predbehnú v závode, tak sa snažia aby ste ich neobehli, ale prekonať sa dajú. Pri každom loadingu sa vám ukáže policajná húkačka ako načítava nejaký závod alebo vstup do mesta.

Keď už ste v meste, tak dostávate občas telefonáty a správy. Ak si ich chcete pozrieť, tak stlačte keď budete v meste tlačítko Tab. Telefonáty si môžete znovu prehrať a správy čítať, koľko len chcete.
Keď už budete s autom behať po meste, tak máte možnosť si dať mapku stlačení klávesy M.
Na nej nájdete, kde sú obchody, závody, záchranné/úložné domy a keď vás naháňajú policajti, tak aj miesta, kde je nejaký objekt, ktorý keď ho zhodíte a stihnete to, tak zničíte pár policajných áut a máte o pár starostí menej, Hurááá!
Na mape si môžete skryť obchody alebo závody a mapu mesta si môžete zozoomovať .

Čo jednotlivé symboly na mapke znamenajú

Domček so zeleným označením na mapke- úložný dom. Keď prídete na značku a stlačíte Enter, tak sa prepojíte do menu. Túto funkciu využijete veľmi málo krát, lebo určite sa asi väčšina z vás bude prepínať do menu klasickým spôsobom a to stlačením Esc.....

Domček s modrým označením na mapke- obchod s autami. Aby ste doňho vstúpili, tak musíte stlačiť Enter, keď budete na značke. Tu si kupujete autá rôznych značiek(viď neskôr dole)

Domček so žltým označením na mapke- tuningový obchod. Aby ste doňho vstúpili, tak musíte stlačiť Enter, keď budete na značke. Tu otuningovávate svoju káru.

Oproti minulému dielu bol tuning zmenšený o niekoľko vecí, ale stále môžete tuningovať veľmi veľa. Čo vám asi trocha pôjde na nervy, tak to je nemožnosť vytuningovať auto od hráča napr.: BMW- ide mu len zmeniť grafický dizajn. Tuning sa tu delí do troch kapitol

Časti- tu meníte karosériu, gumy, spoilere, kryty a strechu auta. Na výber z každej podkategórie (gumy...) je niekoľko druhov a určite všade viac ako5 kúskov.

Výkon- tu meníte motor, prevodovky, zavesenie, nitro, gumy, brzdy, turbo. Sú to súčiastky, ktoré sú určené na to aby ste z vášho autíčka mali perfektnú a vytuningovanú káru. V tejto časti je tuning rozdelený do určitých sad, kde o každej nájdete čo všetko daná sada obsahuje. Každá sada tejto kategórie má napísané svoje výhody a nevýhody.

Vzhľad- tu meníte grafický výzor vozu- napr.: vinyly, grafický výzor, odstien okna, vyberáte prevodovku, ktorá sa vám ukáže v pravom dolnom rohu, môžete si napísať rôzne čísla na autá...

Keď odchádzate z tuningového obchodu, tak sa vám ukáže tzv.: nákupný košík- hra sa vás pýta či si chcete všetky súčiastky, ktoré ste si vybrali kúpiť alebo nie a ešte aj uvádza koľko to stojí spolu a koľko stojí každá súčiastka. Na začiatku hry nemáte všetky časti odomknuté, ale odomykajú sa vám postupným porazením daných hráčov. Ostatné symboly sú závody.

Ako aj v minulých dieloch, tak aj tu nájdete GPS systém, ktorý aktivujete, tak keď si na mape vyberiete miesto a kliknete naň dvojklikom ľavého tlačítka myši, alebo raz a potom ešte dáte áno. Počas hry môžete využiť i bullet - time,
ktorý najviac využijete asi u prudkých zátačiek. Inak je to celkom príjemná novinka, ja osobne som rád, že sem vývojári takéto niečo dali. O policajtoch môžem povedať, že sú to pekní hajzlíci. Nedajú vám pokoj, pokiaľ vás nedostihnú. Každou úrovňou sa im pridáva nejaké vylepšenie.

Majú 7 úrovní
1. úroveň- Ľahko zničiteľné autá- jedným zásahom zničiteľné.
2. úroveň- tiež zničiteľné autá- nestačí iba jeden zásah, aspoň dva
3.úroveň-zničiteľné autá- aspoň 3,4 zásahy, aby boli zničené. Od tejto úrovne sa policajti vám vtierajú pred auto a snažia sa vás zastaviť tým, že do nich narazíte a vy spomalíte a nechcite vedieť ako to vyzerá, keď vás obkľúči okolo 10 policajných áut. Občas vás nečakane prekvapí, keď sa po vás vrhnú džípy a vás spomalia a ešte vás aj môžu odhodiť.
4.úroveň-ťažko zničiteľné autá- ale sa ešte dajú zničiť. Pri tejto úrovni vás začína naháňať aj vrtuľník, ktorého sa len tak nezbavíte, ale zbaviť sa ho dá tiež. Občas do vás bude narážať. Musíte sa pred ním schovať, aby vás nevidel. Aj táto úroveň veľmi rada používa techniku obkľučovania.(viď 3. úroveň).
Častejšie vás prekvapujú džípy.
5.úroveň-ťažsie zničiteľné autá, ktoré majú aj nitro. Znova používajú techniku obkľučovania a tiež aj vrtuľník.
6.úroveň-všetko ako piata úroveň, ale autá sú takmer nezničiteľné. Pri tejto úrovni vás bude naháňať aj seržant Cross, pred ktorým bude musieť spolu s policajnými autami unikať po prejdení závodov s Razorom v kariére.
7.úroveň-naháňajú vás džípy, ale sú veľmi ťažko zničiteľné. Všetko ostatné je ako v piatej úrovni. Ak by ste chceli zničiť autá 6. a 7. úrovne, tak ja by som to radšej nerobil, lebo pri zásahu vás to spomalí zhruba na rýchlosť 40 km / h .
Každá úroveň robí policajné barikády- buď sú tam len autá alebo aj prepichovače kolies. Ak sa vám podarí im uniknúť, tak hra sa prepne do tzv. Cooldown módu- únikový mód. Ak ste blízko úkrytu- na mape označený čiarkovaným modrým krúžkom, tak tam choďte a ak vás tu policajti nenájdu, tak sa vám začne rýchlejšie doplňovať ukazateľ tohto módu, ktorý ukazuje, koľko vám ešte chýba aby ste policajtom unikli a nachádza sa na obrazovke v strede dole. Keď už policajtom uniknete, tak sa vám ukáže koľko prémii ste získali za naháňačku. Niekoho asi sklamem možno aj poteším, lebo 6. úroveň policajtov si užijete pri záverečnom unikaní pred policajtami v kariére a 7. úroveň v poslednom challenge závode.

Závody si vás svojim spracovaním pritiahnu k monitoru. Ako aj v minulých dieloch, tak aj tu sú šípky, ktoré ukazujú smer kadiaľ máte ísť. Pri závodoch som nebol spokojný s ich linearitou, lebo si občas nemôžete cestu skrátiť vtedy, keď to najviac potrebujete. Medzi závodmi je aj pár nových. Sú to hlavne Toolbooth, Radar, K.O (okruhy na vypádavanie áut),Millestones(úlohy míľnikov)
Sprint- závod na percentá, kto je prvý v ciele, tak vyhráva. Aby ste daný závod mali splnený, tak je to jasné, že na prvom mieste by ste mali byť vy.
Toolbooth (novinka)- závod rozdelený na pár častí (checkpointy). Medzi každými dvoma checkpointami máte určitý čas ,za ktorý sa musíte dostať k druhému a prejsť ho. Keď to stíhate, tak dostávate niekoľko sekúnd plus- závisí to na aký čas to stihnete a tie sa vám zarátajú do času, keď musíte prejsť ďalší checkpoint. Ak nie prehrávate a musíte ísť celý závod odznovu.
Drag- klasika, závod na prepínanie rýchlostí. Ak nestihnete preradiť na danú rýchlosť včas alebo do niečoho narazíte, tak vám padne motor a celý závod musíte ísť odznovu.
Okruhy- závody na pár kôl. Budete mať závody s dvoma, troma... kolami.
K.O. (novinka)- ako okruhy, ale tu máte presne daný počet okruhov a jazdcov- stále sú tri okruhy, vy a ešte traja jazdci. Ak chcete celý závod prejsť, tak nesmiete každé kolo prejsť ako posledný, lebo inak sa môžete pripraviť na ďalšiu jazdu.
Radar(novinka)- na trati je pár miest, ktoré keď prejdete, tak sa vám započítajú do hodnotenia, koľko km ste prešli dokopy cez všetky miesta. Tie miesta sú policajné radary cez, ktoré musíte prejsť čo najväčšou rýchlosťou, tak aby ste mali čo najviac km na konte. Ak ste náhodou neprišli do cieľa prvý a máte náskok veľa km, ale aj keď ho nemáte, tak sa musíte ponáhľať lebo sa vám pomaly kilometríky z hodnotenia strhávajú dole a môže sa stať, že keď to nestihnete, tak môžete skončiť na mieste na ktorom ste práve skončiť nechceli.
Millestones(úlohy míľnikov, novinka)- aby ste ho splnili, tak musíte minimálnou rýchlosťou, ktorá je daná prejsť daný checkpoint.
Občas mi liezlo na nervy, keď ma policajti naháňali počas závodu. Inak toto je ďalšia novinka. Koniec každého závodu ukončí fotografia auta s údajmi za aký čas ste daný závod prešli, koľko mal kilometrov a nad týmito údajmi sa ešte napíše “víťaz.“

Čo som dúfal, že vývojári vylepšia je možnosť prejsť závod na 1., 2., 3. miesto a mať ho splnený. Ak ste dačo takéto čakali, tak vás sklamem, lebo aby ste mali daný závod prejdený, tak znovu ho musíte prejsť na prvé miesto.

V Need for Speed nájdete mierny model poškodenia . Napr.: keď niekde narazíte tak, budete mať na aute škrabance alebo väčším nárazom bude vidieť prasknuté ale nie rozbité sklo.

Na zoznam noviniek u tejto hry pribudlo niekoľko áut
Porsche Carrera GT
Mercedes-Benz SLR McLaren
Ford GT
Murciélago
Corvette C6
Porsche 911 turbo S
Lamborghini Gallardo
Dodge Viper SRT 10
Porsche 911 Carrera S
Aston Martin DB9
LOTUS ELISE
Mercedes-Benz CLK 500
Mazda RX-7
SUBARU WRX STT IMPREZA
Porsche Cayman S
Vauxhall Monaro VRX
GTO
Mercedes-Benz SL 500
Mitshubishi Lancer Evolution VIII
Ford Mustang GT
CTS
Mazda RX-8
Renault clio v6
Toyota Supra
Audi A4
Mitshubishi Eclipse
Audi A3
Audi TT
Volkswagen Golf GTI
Cobalt SS
Fiat Punto
IS 300
BMW M3
Trocha smutné je, že niektoré autá od hráčov nejdú vytuningovať, napr.: BMW M3- keď ho získate, tak ide meniť iba jeho vzhľad.

O každom aute hore sa dozviete aké je rýchle, akú má akceleráciu a aké má ovládanie. Ak ste v meste a stlačíte klávesu Esc a dáte Ladenie výkonu, tak si tam môžete vyladiť výkon nitra, turba, aerodynamiky, bŕzd. Ak by ste čakali nejaké podrobnejšie údaje napr.: ako v TOCA RACE DRIVER3 , tak snívajte ďalej.

Keď vstúpite do mesta, tak sa vám ukáže aká skladba vám hrá. Hudba je vynikajúca a veľmi si ju obľúbite. Soundtrack tejto hry tvoria skladby ako sú napr.
LLLS Bohemia- Feed the Addiction
Celldweller- One Good Reason
Hyper- We Control...

Aj keď má Need for Speed pár chybičiek, tak je to hra, ktorú sa oplatí si zahrať. Môžem iba odporúčať.

Plusy
-hudba
-grafika
-AI
-honičky s policajtami
-hrateľnosť

Mínusy
-mierny stereotyp
-takmer stále jazdíte to isté
-hrateľnosť
-linearita pri závodoch

napísal luk 24.6.2006Páči sa mi!

8.9
NEED FOR SPEED: MOST WANTED

PC
PS2
PSP
Xbox
Xbox 360
Gamecube

Vývoj: EA / EA
Štýl: racing
Web: domovská stránka hry
Dátum vydania: 16.11. 2005
+ SLEDOVAŤ HRU
SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prosím prihláste sa pre možnosť pridania komentáru.
Môžete sa prihlásiť cez Sector konto, alebo Facebook.
NOVÉ RECENZIE HRÁČOV
9.5
| The Riftbreaker
[pridal DarkDRAGON 14.11.2021 6]
8.5
| Outer Wilds: Echoes of the Eye
[pridal Raina Audron 14.10.2021 14]
9.0
| Gates of Hell
[pridal Coach 27.9.2021 22]
9.5
| Demon's Souls (remake)
[pridal Matejí 21.9.2021 44]
9.0
| Horúcejší Hot Pursuit
[pridal Coach 17.9.2021 27]
2.5
| Call Of Duty Black Ops Cold War mini recenzia
[pridal Dr.Harabin 15.9.2021 94]
5.5
| Anthem
[pridal endre-silentname 30.8.2021 14]
9.0
| Secret Agent HD
[pridal endre-silentname 27.8.2021 3]
| Ponuka, ktorá sa neodmieta
[pridal de Bielawa 7.8.2021 8]
| Nintendo Switch - skúsenosti z používania
[pridal radosquo 28.7.2021 32]
8.0
| Resident Evil: Village
[pridal endre-silentname 28.7.2021 12]
9.0
| F1 2021 - recenzia
[pridal panda12hy 24.7.2021 4]
9.0
| Assassins Creed 2
[pridal radosquo 9.7.2021 36]
9.0
| Cyberpunk 2077
[pridal zmdone 7.7.2021 70]
| Adaptácia Zaklínača od Netflixu
[pridal Assasir 6.7.2021 41]
6.0
| Fallout 4
[pridal zmdone 4.7.2021 60]
9.5
| Fallout: New Vegas
[pridal zmdone 1.7.2021 28]
9.0
| Assassin's Creed IV: Black Flag
[pridal endre-silentname 20.4.2021 41]
6.0
| The Last Of Us part Deux
[pridal Dr.Harabin 29.3.2021 207]
| Xbox Series X
[pridal Leonardo da Vinci 22.3.2021 107]

SOCIÁLNE SIETE
NOVÉ FÓRA
|Bluetooth sluchatka jbl (skype... (1)
Zdravim, vie mi niekto poradit co treba prepnut ab...
|Call of, duty vanguard (5)
Ahojte,kupil,som hru v obchode nainštaloval na ps...
|Monitor 4k vs vysoká obnovovac... (13)
Zdravím, kupujem monitor a mám celkom dilemu či sa...
|Bezdrotové slúchadlá (13)
Ahojte, potreboval by som poradiť s výberom slúcha...
|4k a rychlost internetu (3)
Ahoj,mam ps4 a 15/2 Mb/s LTE net. a hravam online ...
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
Sector.sk - hry, recenzie, novinky
Ochrana súkromia | Reklama | Kontakt
ISSN 1336-7285. Všetky práva vyhradené. (c) 2021 SECTOR Online Entertainment / sector@sector.sk