Xbox zabanoval za posledný polrok takmer 5 miliónov kont |
Microsoft vydal prvý Xbox Transparency Report, ktorý približuje moderovanie na platforme.
Microsoft vydal prvý Xbox Transparency Report, ktorý približuje moderovanie na platforme. Cieľom je ukázať prácu, ktorá sa deje v zákulisí, a ukázať svoje postupy v oblasti bezpečnosti komunite. Takáto správa bude vychádzať raz za dva roky. Prvú nájdete tu.
Správa popisuje možnosti nastavení súkromia, rodičovské nastavenia a všetky podobné možnosti v ochrane hráčov. Zároveň priblížili graf zabanovaných kont, ktoré sú banované reaktívne a proaktívne.
Proaktívne banovanie je ešte predtým, ako sú nahlásené, kde sledujú kontá, s ktorými bolo manipulované alebo sú používané neautenticky. Takéto banovanie sa zvýšilo desaťnásobne. Najviac kont bolo zabanovaných za cheating, ale primárne sledujú aj kradnutie kont, pirátstvo, phishing.
Reaktívne banovanie je hlavne za nahlásenia používateľov za nevhodnú komunikáciu, nevhodný používateľský obsah alebo ich správanie.
Microsoft zároveň ukazuje, že nevhodné správanie a nahlasovanie sa postupne znižuje.
| NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY TÝŽDŇA |
- Slovenský vývojár čipov Tachyum opustil svoje bratislavské R&D centrum 43
- Nové zľavy už boli spustené, môžete nakupovať 50
- Jason Statham si zahrá Jasona Stathama vo filme Jason Statham Stole My Bike 27
- RECENZIA: Reanimal 8
- John Wick hra bola predstavená 44
- Článok: Oplatí sa Intel procesor do PC vyššej strednej triedy? 107
- Kingdom Come: Deliverance NextGen Update miestami predbieha, no primárne dorovnáva 36
- Diablo predstavuje Warlocka ako novú triedu, ale rovno do troch hier 61
- RECENZIA: Romeo is a Dead Man 8
- Pôvodná trilógia God of War dostane remake, ale ešte si naň poriadne dlho počkáme 110 zobraziť viac článkov >
















![Mimoni a monštrá – Oficiálny trailer [SK dabing]](https://i1.ytimg.com/vi/JfjN3gKlGjM/hqdefault.jpg)
